Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Kartografie má nové logo

nove-logo


Nakladatelství Kartografie Praha, které patří mezi významné nakladatelské a vydavatelské instituce v České republice, představilo redesign svého loga. Nové logo připravila společnost Mevia.cz – Jakub Novák.

Nakladatelství vytváří produkty pro školy i pro širokou veřejnost, významný podíl na její činnosti má také produkce map na zakázku pro firmy či veřejnou správu.

Stěžejní část sortimentu nakladatelství tvoří řada školních atlasů pro výuku zeměpisu a dějepisu. Další významnou částí produkce  je nabídka pro turisty – turistické mapy a cyklo mapy, a dále to jsou nejrůznější automapy, atlasy a knihy pro veřejnost.

Prvopočátky Kartografie Praha, a. s., sahají až do roku 1954, kdy byl na základě vládního nařízení k 1. 1. 1954 zřízen Kartografický a reprodukční ústav v Praze. Akciovou společností je nakladatelství od roku 1992. 

 

stare-logo

Ukázka předchozího loga.

 

Grafický manuál k redesignovanému logu: kartografie-logomanual.pdf

Zdroj zde.

 

O dalších značkách, jejichž součástí je stylizovaný glóbus (např. logo ČTK), jsme psali zde.

 

 


Komentáře k článku

5. 3. 2020 13:09 slow

RE: * Karel *
asi byl na gůglu taky zadarmo jako Red Hat

5. 3. 2020 11:35 * Karel *

Nechci být zlý, ale podíval jsem se na stránky té reklamky a vyskočil na první stránce text vysazený písmem s odpornými akcenty. Tak už chápu, že zde lepší práci s písmem asi nemůžeme očekávat... :(

5. 3. 2020 11:31 * Karel *

A mezera mezi K a A nevadí? :)
Rozpaly tu nejsou vyřešeny moc dobře. Možná, že někdo namítne, že to nejde, ale já si myslím, že práce s písmem by tu mohla být lepší, ale každý to neumí a málokdo má odvahu.

4. 3. 2020 15:39 slow

dobré, jenom bych trošku zmenšil mezeru mezi T a O
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.

UGD logo na vysku-box