Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Karlovarský kraj představil redesign loga

na homepage

Karlovarský kraj inovoval své logo, které je teď modernější a snadno zobrazitelné ve všech typech mobilních zařízení. Došlo k modernizaci typografie i celkovému zjednodušení hlavního symbolu, kterým je tryskající pramen v červeném a modrém barevném ladění.

Původní krajské logo vzniklo v roce 2003. „Postupně ale esteticky i technologicky zastaralo a jeho použití nebylo zcela kompatibilní s mobilními zařízeními. Aktualizací loga se to změnilo, nicméně jsme zachovali barvy i symboliku, protože se v ní odráží odvěké bohatství přírodních zdrojů regionu. Kraj jako území bude postupně procházet velkou proměnou, chceme na to reagovat i v naší prezentaci,“ vysvětlil hejtman Petr Kulhánek.

Krajský úřad připravil kromě samotného loga i podrobný grafický manuál, který upravuje použití krajského loga a tvoří závaznou normu pro všechny subjekty užívající grafické identifikační prvky. „Manuál tvoří základní kámen identity veřejnoprávní instituce, Karlovarského kraje, jehož vizuální styl by měl být vždy snadno rozpoznatelný pro komunikaci s občany, s návštěvníky regionu či s institucemi,“ vysvětlila autorka redesignu Terezie Kajabová z krajského úřadu. (Web autorky je zde.)

 

 

otisk manualu

 

Manuál je ke stažení na krajském webu.

 

Kraj má v plánu inovované logo zavést postupně v průběhu následujících měsíců. Nejprve na všech platformách, sociálních sítích a ve všech firemních materiálech. Další novinkou v prezentaci kraje a v komunikaci s veřejností se stane kompletně nový internetový portál Karlovarského kraje.

Zdroj zde.

 

Jak se vám změna líbí?


Komentáře k článku

24. 10. 2021 14:42 Slow

Je to modernější, já bych zkusil o stupeň tučnější písmo,
přijde mi to trochu nevyvážené

23. 10. 2021 20:58 pala

rozhodně je to lepší

20. 10. 2021 23:42 * Karel *

Tak jsem si prohlédl ten manuál a je to taková průměrná středoškolská práce – semtam typochyba, semtam nějaký nesmysl... K tomu logu se hodí dobře.

16. 10. 2021 14:11 David

Přestože se dalo vymyslet zcela nové - a dost možná lepší - logo, redesign jako takový je pěkný. Splňuje to, co by měl; jednoduchou a vcelku nenápadnou, přesto důležitou úpravu. Povedl se.

16. 10. 2021 03:10 * Karel *

Nedostatečná změna. Tohle logo bylo špatný už v době svýho vzniku.
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box