Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Jihočeská univerzita vyhlašuje veřejnou soutěž na nové logo

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích se po dvacetiletém působení rozhodla vyhlásit veřejnou soutěž na zhotovení jednotného vizuálního stylu.

„Vyhlášením soutěže na jednotný vizuální styl chceme podpořit posilování dobrého jména naší univerzity. Jednotná vizuální prezentace školy jako jednoho silného celku je – zejména v dnešní konkurenční době – zásadní,“ uvedl nový rektor univerzity prof. Libor Grubhoffer.

K tradičnímu logu univerzity – pečeti, jehož symbolika odráží historické vazby v jihočeském regionu, které univerzita používá od svého založení v roce 1991 (autorem je grafik Radomír Postl), by mělo být vytvořeno moderní logo pro běžné využití. Návazně by měl být zpracován podrobný manuál jednotného vizuálního stylu, který nastaví přesná pravidla používání.

Soutěž je vyhlášena jako veřejná a je určena odborníkům: typografům, grafikům, grafickým agenturám apod. Do soutěže se mohou přihlásit také studenti příslušných uměleckých oborů. Zaslané soutěžní návrhy zhodnotí komise a pět vybraných návrhů postoupí do druhého kola hodnocení (za postupující návrh získá řešitel odměnu 10 000 Kč). Autor vítězného návrhu získá finanční odměnu ve výši 85 000 Kč. Hodnotící komise bude složena z  odborníků na danou problematiku a ze zástupců vedení a fakult Jihočeské univerzity.

Více zde.  


Lze jen doufat, že Jihočeská univerzita bude ve svém rozhodnutí důsledná a dotáhne svůj záměr ke zdárnému konci.
Obavy budí například situace kolem jiné vysoké školy – VUT Brno a jejího nového loga.

vítězný návrh studia ReDesign

  

 stávající loga fakult


Ve veřejné soutěži na novou značku a vizuální styl VUT v Brně (koncem minulého roku) zvítězil návrh pražského studia ReDesign, který však, dle slov zástupce VUT, ještě není ve finální podobě… Může se tedy stát, že díky negativním reakcím veřejnosti vítězný návrh zůstane ve fázi rozpracovanosti a tudíž nerealizovaný.

Viz bouřlivá diskuse na designportálu.  


Komentáře k článku

14. 4. 2012 13:07 COOKESKA

Chtěla bych se zeptat, jestli nevíte někdo, co je míněno tuhou lehkou podložkou formátu A3 orientovanou na výšku a prosím o radu, kde to případně koupit (odkaz na eshop).

Děkuji za odpověď.

11. 4. 2012 21:06 Tomáš Pakosta

Kanibal: nic nepomůže
pablodelarosa: ?

3. 4. 2012 15:44 pablodelarosa

tak hodně štěstí, hlavně ať to logo nedopadne jako to naše na Univerzitě v Pardubicích ... www.upce.cz :D

31. 3. 2012 16:11 stope32

@apoka - k čemu je ten comment?

29. 3. 2012 13:01 stanislav www.behance.net/apoka

02/
Termín pro předání zakázky vyhlašovateli,
jakož i další smluvní podmínky včetně smluvní odměny za vyhotovení grafického manuálu, jejíž maximální výše je
stanovena na 500.000,- Kč vč. DPH, budou stanoveny po vzájemné dohodě a předložení cenové nabídky vítězem
soutěže.

29. 3. 2012 11:28 Kanibal

Diskuse k VUT je super, stojí za přečtení jako sonda do myšlení lidí, kteří jsou slyšet. A to je prosím na odborném portálu, ne nikde na webu Mateřídoušky! Celkově je to velký boj přesvědčit veřejnost, že značka není jen logo a u VUT došlo k zásadnímu problému, že je celá práce prezentována pouze logem nebo dokonce jen jeho fragmentem. To že je logo poměrně kontroverzní samozřejmě vůbec nepomáhá, ale nějaká koncepční komunikace Univerzita - RED - Veřejnost by výrazně pomohla.
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box