Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Intel mění logo

na homepage

Americký technologický gigant – a zároveň největší výrobce procesorů pro stolní počítače a notebooky na světě – se nyní představuje s novou vizuální identitou. Intel je dnes jiná společnost než před pěti lety, a tak nastal čas vyvinout firemní image, která by lépe odrážela současnou společnost.

 

intel-logo-evolution

intel-processor-logo-700x395

intel-core-verpackung-700x394

Snímek obrazovky 2020-09-11 v 13.43.36

 

Pro společnost založenou v roce 1968 je redesign, který byl dokončen před několika dny, třetí významnou transformací značky po letech 1969 a 2006. Aktualizace vizuální identity proběhne v průběhu představení 11. generace procesorů Intel Core.

Známé modré logo s kruhy, které bylo představeno v roce 2006, vytváří prostor pro čistou slovní známku, která kromě klasické modré Intel obsahuje řadu různých variant zobrazení. S novým logem, jak uvádí tisková zpráva, dělá Intel skok do budoucnosti. Současně s převzetím předchozích designových prvků zůstávají věrní historii společnosti.

 

intel-typography

Součástí nové vizuální identity je také nové firemní písmo s názvem „Intel One“, které bude použito vedle stávajícího firemního písma „Intel Clear“.

Zdroj zde.

 

historie

Vývoj loga společnosti Intel.

 

Jak se vám změna líbí? Není to další krok směrem k poněkud fádnímu minimalismu (jen s tou oblíbenou zvýrazněnou tečkou nad i)? Nebyl ovál kolem loga zajímavý a originální identifikační prvek, kterého je škoda se zbavovat?


Komentáře k článku

17. 9. 2020 07:18 Milan

"Intel je dnes jiná společnost než před pěti lety, a tak nastal čas vyvinout firemní image, která by lépe odrážela současnou společnost." ... a tak bezpohlavní logo na hrnečku, mikině a lahvi na vodu je ta správná cesta. Ach jo.
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box