Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Intel mění logo

na homepage

Americký technologický gigant – a zároveň největší výrobce procesorů pro stolní počítače a notebooky na světě – se nyní představuje s novou vizuální identitou. Intel je dnes jiná společnost než před pěti lety, a tak nastal čas vyvinout firemní image, která by lépe odrážela současnou společnost.

 

intel-logo-evolution

intel-processor-logo-700x395

intel-core-verpackung-700x394

Snímek obrazovky 2020-09-11 v 13.43.36

 

Pro společnost založenou v roce 1968 je redesign, který byl dokončen před několika dny, třetí významnou transformací značky po letech 1969 a 2006. Aktualizace vizuální identity proběhne v průběhu představení 11. generace procesorů Intel Core.

Známé modré logo s kruhy, které bylo představeno v roce 2006, vytváří prostor pro čistou slovní známku, která kromě klasické modré Intel obsahuje řadu různých variant zobrazení. S novým logem, jak uvádí tisková zpráva, dělá Intel skok do budoucnosti. Současně s převzetím předchozích designových prvků zůstávají věrní historii společnosti.

 

intel-typography

Součástí nové vizuální identity je také nové firemní písmo s názvem „Intel One“, které bude použito vedle stávajícího firemního písma „Intel Clear“.

Zdroj zde.

 

historie

Vývoj loga společnosti Intel.

 

Jak se vám změna líbí? Není to další krok směrem k poněkud fádnímu minimalismu (jen s tou oblíbenou zvýrazněnou tečkou nad i)? Nebyl ovál kolem loga zajímavý a originální identifikační prvek, kterého je škoda se zbavovat?


Komentáře k článku

19. 10. 2020 15:45 Honza2

Tím "pohlavím" byl míněn odlišující prvek např. jako dříve měli "E". Nikoliv tuctové logo, které se dá zaměnit s kýmkoliv. Avšak tím hlavním do čeho jsem se trefoval byl doprovodný text.

1. 10. 2020 19:36 Honza2

Tak to by mě zajímalo, jak by jste to borci navrhli vy.
Myslím, že pro firmu co vyrábí procesory, je to dobrá volba.
Já tedy nevím, jak namontovat do loga Intel něco pohlavního ?????
:-)

22. 9. 2020 09:57 Petr

Jako člověk aby se už pomalu bál udělat návrh loga jinak než ho prostě napsat a dát zpětně k tomu udělat skici tužkou.

17. 9. 2020 07:18 Milan

"Intel je dnes jiná společnost než před pěti lety, a tak nastal čas vyvinout firemní image, která by lépe odrážela současnou společnost." ... a tak bezpohlavní logo na hrnečku, mikině a lahvi na vodu je ta správná cesta. Ach jo.
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box