Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Hospodářská komora slaví 25 let. Představila nové logoPrezident HK ČR Vladimír Dlouhý během oslav 25 let novodobé historie Hospodářské komory vyzval, aby nebyl zpochybňován polistopadový vývoj. Hospodářská komora také před asi 150 hosty v Uměleckoprůmyslovém museu v Praze představila své nové logo, které bude symbolicky po celý rok připomínat výročí 25 let novodobé historie Hospodářské komory.

Původní logo komory

 

Znak vytvořil ještě za socialismu slavný český typograf Josef Týfa pro Československou obchodní komoru.

 

Autorem nového loga je Pavel Šťastný, autor proslulého loga Občanského fóra (což je podle jeho typického rukopisu ze slova KOMORA jasně poznat).

Jak se vám logo líbí? Hodí se podle vás k důstojnému symbolu s královskou korunou (podle nás ale zbytečně detailně vyvedenou a ke zmenšení nevhodnou) ten komiksový nápis?

Zdroj a více zde.


Komentáře k článku

23. 4. 2018 02:41 MJ

Takový překrásný, jednoduchý a jasně identifikovatelný znak. Oni nejen, že ho využívají naprosto mimo trendy a funkčnost, ale ještě si pyšně odpromují jeho totálně zbastlený tuning. Musí být čest patřit do Hospodářské komory.

4. 4. 2018 16:02 karel

to kaza:
Co je to „české slovácko“?

27. 3. 2018 21:24 Pavel

kaza.xx: co to je zase za bláboly? Jaké obaly má Hospodářská komora?

27. 3. 2018 17:02 Typoadesign.cz_Radim Zahraj

Zvyraznená 5ka znamena:

5 chyb / osklivosti v logu

1) Lev jak z kopacaku "ceskeho fotbalu"
2) s "kridly" které k nemu nepatří
3) s korunou v jinem stylu
4) s nevhodne poskladanou typografií k ručně psanému písmu
5) v pohrební barevnosti

27. 3. 2018 14:47 kaza.xx

Font
Kritika bude vždy ať je výsledek sebelepší, stejně tak i chvála. Jenže problém je ten že se kritizují designéři a neuvědomují si že identita není aby se líbila jinému designérovi, ale aby fungovala na cíl.
Nové logo hospodářské komory, když vynechám stránku vkusu, je technický paskvil vhoný tak na tisk A4 hlavičkového papíru nebo na nějaký plachtový banner (plachotvé bannery mimo stavby považuji za dno vkusu). na obaly je to paskvil a bez českých barev! A tady než se zákazník přeorientuje co to je... bude to opět trvat dalších 10 let. - obaly s logem: schávleno českou hospodářskou komorou.

27. 3. 2018 14:28 kaza.xx

Tak jsem se po letech podíval na font.cz, sjel loga z vyhraných soutěží a mám pocit že nejen politika a svět, ale i design se zlbáznil. Roluju dolů a jeden redesignový paskvil vedle druhého. Bez návaznosti ke staremu, bez nápadu, bez "barev". Samej super designer ze stáže ze "západu", ale ten "západ" ne a ne přinést.... pak se objeví "pinďa" s rozumným designem (po slováckém stylu - etikety na flaškách) a trhá jedno ocenění za druhým. Tedy etikety jsou krásné, ale na druhou stranu to není nic světobornýho. kdo měl možnost vidět malby na chalupách či vzory na krojích na českém slovácku, ví o čem mluvím.

27. 3. 2018 14:22 DH

24. 3. 2018 14:28 pala

To je ale blbost...

22. 3. 2018 13:43 Font

Hospodářská komora ČR je významná organizace, takže když představila novou identitu od známého grafika Pavla Šťastného, prostě o tom zde jen přinášíme informaci. Nic víc a nic míň.
Necenzurujeme podobné informace a příspěvky podle toho, jak se nám líbí nebo nelíbí, to by ani nešlo (jak patrno z diskuzí nebo i hodnocení log ve Fontu, ne vždy se grafici shodnou, je to často subjektivní).
Co se týče toho, že se někteří bojí zaslat své práce, tak naštěstí to zdaleka neplatí pro všechny, viz příspěvky z poslední doby – vydařená identita plážového fotbalu, kterou nám zaslal Jan Šabach, nebo oceněné etikety od studia Little Greta... Ne každý se bojí prezentovat své práce a třeba i schytat anonymní kritiku od kohosi...

22. 3. 2018 13:23 Stanislav Bilek /www.apoka.cz/

To, že Font či DP reflektuji určitou část scény a určitou nikoliv je jedna věc, prostě generačně je to jinde - a myslím že je to bohužel přirozený, a není to nijak veřejným tajemstvím, už kdysi mne za to např. vypeskoval M. Pecina, že je lepší když někdo něco dělá, než pasivní pozice - aka nekritizuj když nemáš udělanej protipól. Což je pravda, ale prostě určitý zatuhnutí tady je. Na druhou stranu Font apod. mají svatý právo publikovat co chtějí, takže proč plačete, na netu je milion skvělejch serverů, který vám zaplní vaše hladový oči. Druhá věc je, že tento příspěvek je čistě vhodnej do rubriky Grafický odpad - a moc tomu celýmu nerozumím,ale je asi fajn občas vidět vážně míněnou sr****u i zde...

22. 3. 2018 12:28 Jakub H

pan jiri chtel rict, ze rada designeru radeji ani na fontu nebo designportalu svoji praci publikovat radsi ani nechce

21. 3. 2018 11:02 Martin Kulhánek

Tak přestože to vyznělo jako ironická kritika vašeho serveru, tak já se u toho fakt zasměju a jsem za to rád. Objevují se tady i solidnější práce. Tak ostrá názory jako Jiří nemám.

Proč jiné servery o těchto „identitách“ nepiíšou je otázka přístupu, který si daný server zvolí. Jinak by jste mohli psát i o jiných tématech než jsou identity, když už je dlouho sucho.

20. 3. 2018 22:00 lojzek

Já v tom vidím transformera v Shaper Gymbit 6Abs

20. 3. 2018 20:54 Jakub II.

Komora patří nyní pod Seznam.cz?

20. 3. 2018 15:07 Font

Jiří, Martin : vaše poznámky nechápeme. Je to jen informace k vaší diskuzi. Pokud znáte nějaké supr skvělé nové identity, pošlete nám tip, rádi je také zveřejníme.

20. 3. 2018 15:05 Jakub

Logo se mi nelíbí - ani ta smutná barevnost (proč opustit státní barvy?), ani kresba symbolu (titěrná koruna sedí na brutálně stylizované hlavě lva a kolem ještě nějaká křídla), ani spojení s typografií, kde ten ruční nápis působí úplně mimo. Škoda nevyužité příleitosti, za pár let to budou muset měnit znovu.

20. 3. 2018 14:55 karel

logo jak na slavnej pohřeb

20. 3. 2018 12:33 Jiří

Taky se občas podívám a mám pocit, že Font stále hnije v 90. letech a to co tu společně s dyzajnportálem prezentují dělá českýmu grafickým designu jen ostudu.

20. 3. 2018 11:00 Martin Kulhánek

Je právě tolik, kolik je, protože váš oblíbený server font.cz vám přináší pořádnou porci černého humoru.
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.