Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Hokejový klub Spartak Dubnica představil nové logo

na homepage

Vedenie HK Spartak Dubnica oficiálne predstavilo nové logo, ktoré sa bude používať od blížiacej sa sezóny 2020/21. Autorom loga je Eric Poole z USA, ktorý sa venuje grafickej tvorbe, dizajnu maskotov a log tímov NHL. Puk v logu predstavuje letiace písmeno „D“, za ktorým je päť pruhov, ktoré predstavujú päť pilierov filozofie klubu: šport, zdravie, výchovu, vzdelanie a hodnoty.

Päť pruhov nadväzuje aj na pôvodné historické logo z rokov 70-tych a 80-tych, kde znamenali rýchlosť dodania výrobkov závodu do piatich obývaných svetadielov a včasnosť dodávok piatich druhov základných výrobkov závodu ZTS.

Logo je spracované vo farbách mesta Dubnica. Tvar štítu predstavuje sparťanský štít. Bielo-modré pruhy v spodnej časti loga sú prenesené z dubnickej vlajky, ktorú tvoria tri biele a tri modré pruhy.

Zdroj zde.

 

Dubnica v červnu představila sedm skic, ze kterých měli fanoušci vybrat vítěze. Soudě podle „úrovně“ některých návrhů se pak vedení rozhodlo oslovit raději profesionála z USA. :D

 

soutez

Čtyři ukázky ze sedmi návrhů.

 

Více zde.

 

 

 

EgmHyXKXkAAj5Dj

EgIbyTPX0AYQkAp

Eric Poole: ukázky práce

 

Více ukázek práce najdete zde.

 

Jak se vám toto logo v „americkém“ stylu líbí?


Komentáře k článku

15. 9. 2020 11:20 Ivo Koníček

No nechci být hnidopich, ale neměl by být sparťanský hoplon kulatý? Přestože jsem si o tom D v puku přečetl, tak ho tam stejně nevidím (asi je to tím natočením). No a na kerning jsem obvykle docela slepý, nicméně tady mi to Y přijde docela mimo. Ale asi je to lepší, než cokoli z těch předchozích návrhů, a i to je úspěch.

13. 9. 2020 09:14 pala

Americký styl v tom nevidím. Pro juniorský tým by to asi bylo OK, pro dospělé ty tvary působí moc dětsky. Písmo navíc nevypadá zrovna moderně "dynamicky".. Ta explikace je tradičně peklo, z toho by se jeden pozvracel. Pět pilířů filosofie, letící D, spatřanský štít - hrozny kecy. Designu maskotů pro NHL se nevěnuje, dělá ilustrace s maskoty z NHL.
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box