Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Halla změnila tvář

Ve Frankfurtu nad Mohanem proběhl další ročník největšího světového veletrhu osvětlení a technologií budov Light + Building. Svá svítidla a novou vizuální identitu na něm představil i tuzemský výrobce osvětlení, společnost Halla, která loni slavila své 25. výročí na trhu. Letos se poprvé prezentovala v prestižní hale č. 3, a to v originálním stánku od Jakuba Fišera ze studia AFARCH.

Studio Heyduk, Musil & Strnad zpracovalo dosavadní logo a vizuální styl. Psali jsme o tom mj. i ve Fontu 152, který byl na svítidla zaměřený. Více ukázek zde.

Zdroj www.asb-portal.cz.

 

Autora nové identity bohužel výrobce nezveřejnil. Přihlásí se nám?
A jak se vám nová značka líbí? Je to podle vás smysluplný posun k lepšímu?


Komentáře k článku

10. 5. 2018 12:11 Font

Doplňující info:

“Cílem rebrandingu bylo ukázat, že je společnost Halla vizionářská a sebevědomá. Dříve působila značka možná až příliš technicistně, nepřístupně a zastarale. To jsme chtěli změnit. Nové logo více vystihuje vize společnosti a odráží její minimalistický přístup a design svítidel. Zároveň bylo záměrem značku polidštit, čehož jsme docílili mimo jiné odstoupením od používání kapitálek, které Halla využívala nejen v názvu společnosti, ale také u názvu produktů. Dalším významným krokem bylo odlehčení textů – dodali jsme jim srozumitelnější jazyk a čtivější podobu,” dodává Ondřej Jelínek (www.ojelinek.com), autor nové strategie a rebrandingu. Inovovaná vizuální identita, která nahradila původní verzi od HMS design, byla vytvořena ve spolupráci s Markem Suchánkem ze studia Creative Nights.

13. 4. 2018 11:20 Milan Rosnický

12. 4. 2018 06:23 Stará škola

Pardon, ten mini koment se týkal loga původního, nicméně to nové resp. kombinace abstraktního asi "X" (piktogramu) a typografie si s těmi sedmdesátkami zahrává také....a to "X" ...nemohu se zbavit, že jsem to již viděl a to v pořadu Deset stupňů ke zlaté, který uváděl Přemek Podlaha (cca 1975 až 1979 ?)

11. 4. 2018 20:03 stará škola

Zlatá sedmdesátá.......co takhle lépe vyrovnat versálky .......

5. 4. 2018 07:20 Jakub

mark: myslím, že jste zaměnil nový / starý návrh. Taky mě chvíli trvalo než jsem si uvědomil který je který :)

4. 4. 2018 23:46 mark

Ten prechod je zlo. Uz na tej obalke je viditelny prvy fuck-up. Na vacsej ploche aj s kvalitnou tlacou to bude pruhovane. Navyse kazda tlaciaren im to vytlaci trochu inak. Na to ze si to vybrali ako ustredny prvok si vyrobili akorat dost velky produkcny problem. Zamer chapem, beriem, ale exekucia bude vselijaka.

4. 4. 2018 17:42 Jakub

Ten nový symbol je náhodou fajn, ale chtělo by to vidět jak se s ním bude dále pracovat. Písmo bohužel tak nějak aktuálně trendy, bude zastaralé tak za týden odhaduju.

4. 4. 2018 15:48 DH

Předchozí bylo lepší
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.