Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Frýdek-Místek: druhé kolo

Statutární město Frýdek-Místek vypsalo začátkem května soutěž na vytvoření loga města. Porota vybrala do druhého kola šest návrhů. „Nejvyšším hodnotícím kritériem bude aplikace logotypu ve spojitosti s městskými institucemi a městem, typografie, barevnost a originalita. Při výběru vítěze porota přihlédne i k názoru veřejnosti,“ řekl již dříve primátor Michal Pobucký.

návrh č. 13

Celá prezentace návrhu č. 13:  navrh_logo_13.pdf

 

 

návrh č. 42

Celá prezentace návrhu č. 42:  navrh_logo_42.pdf

 

 

návrh č. 81

 

Celá prezentace návrhu č. 81:  navrh_logo_81.pdf

 

 

návrh č. 84

Celá prezentace návrhu č. 84:  navrh_logo_84.pdf

 

 

návrh č. 107

Celá prezentace návrhu č. 107:  navrh_logo_107.pdf

 

 

návrh č. 108

Celá prezentace návrhu č. 108:  navrh_logo_108.pdf

Více zde.

 

Jak se vám vybrané návrhy líbí?


Komentáře k článku

2. 7. 2016 19:19 David Sasín

Tak možná by stálo za to zkusit Tabac Sans a Tabac patkový, aby byly postaveny na stejném tvarosloví, nebo na to jít z druhé strany a hledat jiné patkové písmo k tomu Urban Grotesku...

Ale osobně top beru spíše jako koncept, který se možná bude ještě ladit. A ten mi připadá dobrý. Jsou to loga co šla teprve do druhého kola.

2. 7. 2016 12:04 ALA

81. je kvalitní ? Prosím pěkně, v čem je ta kvalita? Všichni kdo to hodnotí jako kvalitní návrh, koukněte se na dotažnice písma a stíny glyfů! Naprosto bez znalosti typografických zásad, což je pro logo postavené na typografii kupodivu zásadní problém! Taky například na razítku to bude vypadat nádherně. (Neříkám, že to je bez nápadu, ale provedení je amatérismus non plus ultra!)

1. 7. 2016 11:58 elelukus

Když teď na to koukám, č. 81 je kvalitní návrh, i když si myslím, že se k městu úplně nehodí.

21. 6. 2016 21:45 Johny

81 je "bohužel" fakt kvalitní. Koncept jde za hranici samotné značky a to je dobře. Bohužel proto, že to je už tak okoukaný, tenhle "modrý styl", že se mi z toho dělá zle!!! Je to snad největší klišé současnosti.

42 je další klišé, ale hlavně úplně jiná úroveň loga. Není špatné, ale je to lowbudget a to nemluvim o tom, že už jsem to viděl, tohle užití "úsměvu": http://i.imgur.com/hx29KMu.png

84 je Porto s tim, že to je takové... no ne úplně a nahrazování těhle znaků - zase klišé.

13 logo v boxu - klišé

108 strašně moc tomu chybí

Nejvíce se mi líbí návrh 107. Krom toho, že drží symboly města a je dlouhodobě udržitelný, funkční a konzervativní, soustředí se především na samotnou identitu města a její srozumitelnost. Sukovice v kříži a orlice, to jsou sakra silné symboly a působí skvěle, nevidím důvod od nich upouštět. Neříkám, že návrh je nejlepší, do kvality mu chybí ještě hodně (typografie, lépe definovat ty symboly), ale myslím si, že to je nejlépe zvolený přístup.

21. 6. 2016 17:32 robot

81 pro mě nejlepší. Podle mě to má fór.

21. 6. 2016 17:10 Igor

81 by som vyradil. Sú tam (pre cudzinca) konotácie prílišného rozdelenia, rozvláčnosti, veľkých vzdialeností, zdĺhavej komunikácie... (a graficky nic moc)
Ostatné sú v celku fajn a použiteľné.
107 je príjemný grafický update nie práve vydarenej pôvodnej heraldiky. Aj keď by potrebovalo rozvinúť použiteľnosť v aplikáciách (a vlastne v ňom veľa originality nie je), oproti trendovému generickému minimalizmu ostatných ponúka teplejší grafický prejav a dobre zapamätateľný odkaz na tradíciu.
Keby som mal vybrať z moderny, tak asi 108.
(Smileys identity už akosi nemôžem :)

21. 6. 2016 10:40 Karel Skoroamatér

Alo, beru pokorně zpět unáhlený slova o pálení knih. Ale stejně - neberte ty funkcionalistický avantgardní modly tak doslova. Revolucionáři to byli, Bozi ne. Psali nový pravidla, porušovali jiný, bořili záměrně starý mýty, posouvali ve svý době hranice. Vymýšleli i ptákoviny, který se kvůli lidský přirozenosti neujaly. Prostě akce a reakce na předchozí dobu a předchozí starý poučky. Jenže ustrnout jen někde ve Výmaru a Dessau, držet se jednojedinýho modernistickýho dogmatu, to je dost omezující a škoda. Od 30. let do dneška vzniklo ve světě designu spousta skvělých věcí porušujících modernistický kázání.

21. 6. 2016 08:59 ALA

Doporučuji tedy najít ty "bezvýznamné jedince z ještě bezvýznamnější" Výmarské školy BAUHAUS, no comment k pálení knih... Nemám pocit, že by u nás měl kdokoli významnější postavení v otázce světového designu, grafiky a typografie.

21. 6. 2016 02:18 Karel Skoroamatér

Álo, Vy liško podšitá, že Vy si děláte legraci? Že my jsme vám sedli na trollí ironický lep? Pokud to ale sranda nebyla, doporučuju všechny ty zdroje s poučkama o nekombinovatelnosti stylově odlišnejch fontů vyhodit. Knížky spalte. A na toho učitele, co vštěpoval takový rozumy, zapomeňte. Sem naopak ty zdroje určitě dejte, ať se jim můžou neznalí obloukem vyhnout.

21. 6. 2016 00:16 David Sasín

Za mě je návrh č. 81 jeden z favoritů, právě proto, že kombinace těch písem má vtip a nápad — dvě různá města s různou náturou, spojení Moravy a Slezska. Netvrdím, že by se nedala najít lepší kombinace dvou písem, ale nápad funguje.

Ostatně i realizace jsou fajn.

21. 6. 2016 00:05 cihla

Logo Haagu má nápad, což se u tohoto loga říct rozhodně nedá. Omlouvám se, ale je to tam mrsklý a už mně pomalu začínají dosti vadit vysoké standarty, které jsou požadovány v zadání a pak z tolika návrhů projde toto.

20. 6. 2016 22:42 Jan Šlégr

Nejsem autorem návrhu číslo 81, ale dovolím si reagovat na "Álu". Co je zásadně špatného na propojování grotesku s antikvou? Asi to bude poučka nějakého pologeniálního typoučitele. Logo Hágu je teda jedna velká grafická chyba:
http://www.kabk.nl/upload/DH_CM_logo_pos_2400_RGB_Colour.png

20. 6. 2016 21:48 ALA

Erudice poroty je čistě náhodná?! Jinak si nedokážu objasnit "návrh" č. 81. Opravdu vidím patkové (navíc se změnou stínování tahů) a bezpatkové písma vedle sebe? V takovém počtu návrhů se opravdu nenašel nějaký, který by neobsahoval zásadní grafickou chybu?! Nemluvě o tom, kam se poděla „klíčová slova“ zadavatele: logo dynamické, nezaměnitelné, originální ad. :)

20. 6. 2016 14:19 NMeduza

modré triko z návrhu č.108 opravdu chce nosit :D

20. 6. 2016 13:56 aaa

42 je fajn, ale úsměv pod logem, to frčelo, tak 10 let zpět, ne? Kde je nějakej nápad v tý identitě? Ale dejchá asi nejhezčím způsobem z těch všech, no.

Každopádně za ty prachy je to bída, chudák město.

20. 6. 2016 12:44 elelukus

No na to, že je to město s velkým potenciálem, zajímavé pro turisty, brána do Beskyd, a já nevím co všechno ještě, tak jsou ty návrhy dost mdlé teda. Nejvíc se mi líbí návrh č. 42, má nápad, je to pozitivní (jako samo město a lidé v něm) a sedí i barevnost.
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.