Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Festival Prague Pride má nové logo

„Duhový tangram za uplynulých sedm let doslova srostl s Prague Pride. Honzovi Valderovi se tehdy podařilo pro pražský pride vytvořit logo, které geniálně skloubilo barvy duhy, rozmanitost LGBT komunity i skládačku všech možných témat, která musíme v Česku řešit.

V poslední době se ale Prague Pride rozrostl a jedno společné logo pro spolek i pro letní festival přestalo stačit. Festival už není naší jedinou aktivitou, přibyla k němu online LGBT poradna, běh proti homofobii, iniciativa podporující diverzitu na pracovišti, kampaň za manželství… a teď se nám začínají rozvíjet i aktivity pro duhové rodiny. V tom je potřeba udělat pořádek.

Proto vám představujeme nové logo, které odteď bude používat letní festival Prague Pride. Spolek si ponechává tangram, jehož design prošel drobným refreshem. Logo festivalu je vlastně náš milovaný tangram přeskládaný do jiného tvaru. Zvolili jsme právě srdce, protože festival jako naše původní a nejstarší aktivita je pro nás srdcová záležitost. Jeho program je zaměřen na šíření respektu a lásky k životu, rozmanitosti, ostatním lidským bytostem. Pro zahraniční účastníky je Praha srdcem Evropy, které leží na pomyslné hranici východu a západu. Logo festivalu pro nás vytvořila agentura Leo Burnett, jíž tímto velmi děkujeme.“ uvádí spolek Prague Pride na svém webu.

Zdroj zde.

 

 


 

Podobně barevné logo předstvailo před časem i holešovické Výstaviště nebo nový outlet Prague The Style Outlets u Tuchoměřic nedaleko pražského letiště Václava Havla (zde logo ale vzniklo v rámci sdílené identity celé nadnárodní skupiny outletů).

Líbí se vám tyto značky a která ev. nejvíc?


Komentáře k článku

13. 6. 2018 13:11 Jirka

Há to tedy chápu, že nové logo má tvar srdce, dle mě tedy nemá cenu řešit podobnost s tangramem Elm, i jinými čtvercovými "tangramy". Spíš mě zaráží, že tvar srdce není složen z tvarů tangramu, ale z náheodně vybraných tvarů, "aby to vyšlo". Ztrácí to pro mě pointu.

6. 6. 2018 23:16 Tan Gram

"Spolek si ponechává tangram" - Asi proto, že samotný tangram byl zřejmě zadáním :)

5. 6. 2018 17:38 Petr

Agenturní nuda. Zrovna od zadavatele tohoto typu bych si představoval něco mnohem zajímavějšího. Co se takhle mrknout spíš na nějaké freelance grafiky než na nadnárodní ahenturu ?

4. 6. 2018 14:49 Jan Vybíral

Jde o standardní tangram, který je známý dlouho.

https://en.wikipedia.org/wiki/Tangram

4. 6. 2018 14:41 Jan Vybíral

Logo vytvořil Honza Valder před 7 lety, v Leo Burnett jej nyní jen nepatrně faceliftovali. Takže je to patrně problém obou.

1. 6. 2018 19:22 DH

Tak ten Elm, to je tedy trapas! Neuvěřitelná ostuda pro Leo Burnett.

1. 6. 2018 17:14 Petr

1. 6. 2018 15:47 jakub

vsechno je to stejny... nuda...
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.