Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Facebook má nové jméno a logo Meta

na homepage

Společnost Facebook se přejmenuje na Meta, oznámil na konferenci šéf podniku Mark Zuckerberg. Nové jméno, jež bude zastřešovat služby jako Facebook či Instagram, odkazuje na takzvané metaverzum, tedy internetový svět, který společnost buduje. Firma změní i logo, kterým napříště bude modrý symbol nekonečna. Výběr řeckého slova „meta“, které může znamenat například „mimo“, nebo „za“, má podle Zuckerberga demonstrovat, že „je vždy možné vybudovat něco dalšího“.


obr1

 

Podle tiskové zprávy je nové logo navrženo tak, aby „žilo v pohybu a 3D“. Logo je k dispozici ve 2D a 3D verzi a mělo by fungovat na všech obrazovkách a aplikacích všech velikostí, od obrazovek telefonů až po světy virtuální reality.

Pomocí jediné čáry nakreslili designéři logo jako nekonečnou smyčku, která se může otáčet a kroutit. Uživatelé metaverza se budou moci pohybovat skrz něj a kolem něj. Ačkoli nový design přichází v různých barvách, existuje také ve stejné modré barvě spojené s identitou značky Facebook.

Jak název, který byl vytvořen ve známém písmu společnosti z roku 2019, tak logo se budou používat ve všech aplikacích vlastněných společností, včetně Whatsapp, Instagram a Messenger. Budou také použity pro značku virtuální reality Oculus, kterou společnost získala v roce 2014.

 

Zdroj a více zde.

 

 

podobnost meta

podobnosti 2

 

podobnsoti4      podobnost3

 

Podle naší redakce není logo (překvapivě u tak bohatého technologického gigantu) nijak originální a zajímavé. Nějak podobně 3D zpracovaná Möbiova páska byla trendy již někdy před deseti lety. Na podobnost s jinými je také už poukazováno v komentářích. Celkově jde tedy spíše o logobankově univerzální výsledek (symbol i dnes standardní grotesk).

 

Více třeba zde.

 

Jak se „meta“ logo líbí vám?

 


Komentáře k článku

Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.