Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Dukla Jihlava představila nová loga. Jako z NHL

Návrat mezi elitu, vylepšené logo i nové logo s ježkem. Dukla Jihlava se rozhodla po postupu do extraligy k viditelné změně. Na svých internetových stránkách představila upravené tradiční logo i zcela nový znak. Je na něm déčko, z něhož vykukuje ježek, který je symbolem města z Vysočiny.

Nové logo vytvořilo studio Poukardesign a podílel se na něm také slovenský designér Slavo Kišš, který je mj. i spoluautorem aktuálního znaku (blesku) Tampy Bay v NHL. „Od doby, kdy jsme začali velmi úzce spolupracovat s Duklou Jihlava, jsme plánovali, že bude třeba modernizovat zastaralé logo,“ vysvětlil Jan Poukar ze studia Poukardesign pro klubové stránky.

Klub se nakonec nevzdal tradičního loga, které bylo dříve prakticky shodné pro všechny armádní kluby v zemi. „V úplných počátcích jsem přemýšlel o nějaké radikální změně i v kontextu barevnosti. Od toho jsem však záhy upustil. Byla by škoda, aby se vytratila síla značky Dukla spočívající v legendárním znaku, který v drobných obměnách prochází desetiletími existence klubu,“ řekl Poukar.

„Slavo mi pomohl realizovat představy o nové podobě a směru vizuální prezentace klubu, specializuje se na tvorbu sportovních značek. Naše spolupráce se nesla v neuvěřitelně tvůrčím duchu. Každou mou připomínku nejen, že zapracoval, ale dokonce přinesl nové kreativní řešení a celé to tak ještě víc povznesl,“ chválí Jan Poukar. Ten je kreativním ředitelem a majitelem grafického studia. Původně si dokonce pohrával s myšlenkou rozsáhlé přeměny loga, ale pak to zavrhl s ohledem na tradici značky.

Kromě modernizovaného klasického loga je na světě i alternativní. „Vznikla nezaměnitelná značka, vycházející ze zvířecího symbolu města Jihlava. Ježek, vylézající zpoza písmene D, ale i J, v jednom znaku, odráží bojovnost a chytrost. Snažili jsme se, aby nehraničil s agresivitou, ale výrazově odpovídal spíš chuti k tvrdé a krásné hře, jakou hokej je.“

Více zde nebo zde.

 

Pro zajímavost – Slavo Kišš se zaměřuje na loga sportovních klubů.

Další jeho kvalitní a zajímavé práce naleznete zde nebo zde.

 

A jak se logo a maskotek ježek Dukly v „americkém“ stylu líbí vám?


Komentáře k článku

9. 7. 2017 17:45 david

Mě se tenhle styl líbí i když jsou to přesné kopie stylu práce jednoho grafika (na jméno si nemohu vzpomenout), co tenhle styl začal.
Dnes jeho styl všichni kopírují... ale alespoň mají sportovní kluby hezká loga.

Jen mi u toho loga chybí alespoň ještě jedna vnitřní bílá kontura u písmena D (nejlépe dvě). Aby byl výrazný přechod z ježka do písmena a neslučoval se to dohromady.

20. 6. 2017 08:52 Radim Zahraj

Kluk dela pekna sportovni loga v AM style, jen nevim jestli mame zapotrebi i u nas mit logo jako maji kluby NHL...preci jen snaha o "svetovost" by se nemela michat s velikosti, poctem fanousku, mestem, krajem a hlavne tradici...ja ych spise vysel z puvodniho duklackeho logotypu a snazil se jej redesignovat pripadne vyuzit jeho puvodniho tvaru, snazit se mit navaznost, protoze za par let dojde k tomu, ze se novemu majiteli jezek nebo tato dynamicka stylizace nebude zdat a bude hledat smer kam jit a vrati se zpet a vyjdou z puvodniho...tohle bych videl jako alternativni logo se symbolem k zabenutemu logu...no uvidime jaky bude mit logo zivot...

16. 6. 2017 17:55 robot

Pala: narazel jsem na to ze to je nesourode. Proc tedy mit nejakou alternativni verzi, k cemu je, kde bude? Nehlede na to ze puvodni logo s nejakym emboss stylem neni zrovna nejchytrejsi a okouka se to. Proste je to takova na oko hezka nasivka s alternativnim logem NHL – kdyby nahodou :)

16. 6. 2017 17:19 lh

ten jezek v D je hodne nepovedeny, navic krecovita snaha importovat maskoty mi neni sympaticka

16. 6. 2017 09:13 pala

četli jste vůbec někteří ten článek? O___O robot asi očividně ne :D

14. 6. 2017 09:49 dandy

dukla jihlava je v hokeji stále jednička a nebýt ji tak by nebyla reprezentace

13. 6. 2017 11:28 Karel

Takhle nasranýho ježka jsem už dlouho neviděl

13. 6. 2017 10:55 robot

Me se to teda vubec nelibi. Udelat z dukly NHL je proste nesmysl. Pokud tedy nefandi jihlavske dukle pouze americti a kanadsti fanouskove.

13. 6. 2017 10:51 slow

je to dobré, já bych jenom doladil mezery mezi znaky, JIHL AVA a v DUKLA bych zúžil L, ale jinak slušná práce

13. 6. 2017 09:33 Petr

Tak hlavně by se měla Dukla sjednotit všechny Dukly v Česku, aby používaly stejné logo. Ale to asi nebude reálné...

13. 6. 2017 01:28 pala

Jo, práce tohohle člověka je známá. Snad každému, kdo v životě otevřel logopond :D A dukla je další pecka, co vytvořil. Tohle prostě nemá chybu.

12. 6. 2017 20:39 Honza

Hnus
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box