Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Další logo České republiky?


Zatímco designéři (a náš časopis) již léta upozorňují na potřebu sjednocení identity našeho státu, premiér představil další nové logo, které neutěšený stav dále tříští. Bubliny, RepubLIKE a teď i jakási hvězdička pro inovační strategie…


Rada pro výzkum, vývoj a inovace schválila dokument Inovační strategie ČR 2019–2030, jehož cílem je být mezi nejinovativnějšími zeměmi Evropy. Součástí dokumentu je i nové logo Logo Czech Republic: The Country For The Future. Logo má devět dalších variant pro jednotlivá odvětví.

„Představujeme novou značku, kterou odteď uvidíte všude. Snad se vám bude líbit tak, jako se líbí nám,“ představil logo premiér Andrej Babiš.

Zdroj a více zde nebo na stránkách Úřadu vlády.

Autor bohužel nebyl uveden. Navíc ani není jasné, jak by logo vypadalo v barevné pozitivní variantě.

 

V komentářích se kritizuje podivná barevnost nového loga (žlutá jako řepka? :) ) i zvláštní miniaturní symboly odlišující jednotlivé varianty loga. Nám ale opět nejvíc vadí celková nekoncepčnost a zavádění nových a nových vizuálů (namísto jejich sjednocování), které si nikdo není schopen zapamatovat a identifikovat je s naším státem.

Co si o novém počinu vlády myslíte vy?


Komentáře k článku

30. 1. 2019 18:36 Pastelka

Jsem rád za nové logo. Na cestě k progresivní technologické budoucnosti je to zásadní krok. Následuje větší společenská akce, ideálně ples s tombolou, a nemělo by chybět ani gesto odkazující odkud jsme přišli. V tomto případě se skvěle osvědčuje zasazení lípy. Jako doplněk a pojistku úspěchu bych navrhoval ještě pomník významnému politikovi či přejmenování letiště.
Bez těchto kroků se ČR mezi významné inovativní země nemá šanci etablovat.

25. 1. 2019 15:49 Milan

DH: nač se zdržovat soutěží, když to můžeme rovnou šoupnout nějaké divizi agrofertu, makáme.

25. 1. 2019 13:48 eix

Zcela správně dali soudruzi nápis The country for the future červenou barvou. Ten soudruh na pódiu se o naši rudou budoucnost nepochybně postará.

25. 1. 2019 13:27 DH

A to proběhla nějaká "transparentní" soutěž???

25. 1. 2019 13:24 jakub

Bez ohledu na grafickou úrověň - není náhodou oficiálním anglickým názvem našeho státu Czechia? Jak to má začít fungovat, když 2 roky po schválení tohoto názvu vznikne oficiální logo s názvem špatným?

25. 1. 2019 12:34 wgx

Kolotoče hadra..

25. 1. 2019 11:48 Ondřej Musil (Paragon)

Já už se obávám, že myslet není v módě. Protože toto nekoncepční mrhání penězi, energií a časem, je do nebe volající. V době, kdy si více než jindy začínáme uvědomovat, jak nám ujel vlak v rámci digitalizace státu, tak pořád patláme hovadiny a tříštíme komunikaci. Problém je v tom, že resortismus a trafiky by bez nekoncepčního konání nebyly takové terno pro politiky. Snad se to někdy (brzo) změní.
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.


font-banner
UGD logo na vysku-box