Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Dacia opět mění značku

Rumunská automobilka Dacia, jejíž inovované logo jsme ukázali ve Fontu před pár lety, mění opět značku. Na probíhajícím ženevském autosalonu představila nové logo v souvislosti s novým modelem Dacia Sandero.
Podívejte se na toto auto, na vývoj loga Dacia a na naše hodnocení…

Vývoj loga (vlevo nejstarší) 

Nová značka je podivná. Ani vlastně nevypadá jako logo… Jaký je vlastně její tvar, nápad, jak ji vysvětlit nebo popsat? Spíš než logo tak již mnohým komentátorům připomněla otvírák na láhve (viz prostřední obrázek nahoře). :-) Nebo ten otvor má symbolizovat úsměv? Hlavně, že je značka „trojrozměrná“…
Budeme proto velmi zvědaví na její černobílou verzi třeba v novinách.

Novým korporátním písmem Dacie, použitým i na názvy modelů aut, je písmo Neo Sans od designéra Sebastiana Lestera. U nás toto písmo distribuuje firma Dataline.

Vůz Dacia Sandero je sice postaven na platformě shodné s Dacií Logan, oproti ní nabízí ale moderní kabát, za který se Dacia rozhodně nemusí stydět. Oproti jihoamerickému Sanderu mnoho změn nenajdeme, mezi těmi nemnoha je ale vcelku povedené přepracování přední masky, která již tolik nepřipomíná masky mateřského Renaultu. Na ní se také usídlilo nové logo.

Více o tomto voze zde nebo zde.

Zdroj http://okolonas.blogspot.com/2008/03/okolonas-jazdia-aj-dacie.html

O značkách automobilek jsme psali ve Fontu 4/98 a jsou také na zajímavém webu cartype.

-OK-

Jak se logo líbí vám?


Komentáře k článku

Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box