Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

CzechInvest s novým logem. Kde se vzalo?

na homepage

Agentura CzechInvest nenápadně změnila logo a vizuální identitu. Bohužel zatím nevíme, zda a jak proběhla nějaká soutěž a kdo je autorem (ani v manuálu ke stažení na webu agentury není autor podepsán). Obvykle podobné státní organizace vydávají k takové změně nějakou tiskovou zprávu…

otisk manualu

 

Agentura CzechInvest naplňuje klíčovou úlohu v oblasti podpory podnikání a investic v její komplexní podobě. Unikátní spojení regionálního, centrálního a mezinárodního působení zajišťuje integritu služeb a schopnost propojovat globální trendy s regionálními podmínkami v České republice. Jedním z hlavních cílů CzechInvestu je přeměna České republiky v inovačního lídra Evropy. CzechInvest je státní příspěvkovou organizací podřízenou Ministerstvu průmyslu a obchodu ČR. Založen byl v roce 1992.

Manuál ke stažení zde.

 

stare_Logo-CzechInvest

Dosavadní logo vytvořil v roce 1991 grafik Petr Šejdl.

Pokud zjistíme autora nové identity, informaci sem rádi doplníme.

 

Jak se vám nová identita líbí?


Komentáře k článku

1. 12. 2021 08:44 Petr

Eh... Netransparentni zpusob vyberu pripomina vsechny minule spatne souteze statnich organu. Fakt smutne, ze se k tomu vracime.

Logo samo o sobe me neuchvatilo se svoji inspiraci/deformaci vlajky. Trikolora je rozpoznatelna jen na tmavem pozadi.

Na svetlem pozadi je to spis logo Lichtensteinska (modra-cervena). Na druhou stranu ale cesky stat bude za nedlouho muset vratit Lichtenstejnum pulku Moravy - takze mozna neni spatne, ze uz ted vzniklo logo pro Czech-Lichtenstein Invest ;)
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.


font-banner
UGD logo na vysku-box