Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Český svaz cyklistiky představil nové logo

 

logos-homepage

 

Autorem nové značky Českého svazu cyklistiky je grafický designér Jiří Karásek. „Cílem bylo, aby značka byla nadčasová a měla trvalý charakter,“ říká autor.

logos-claimem

Symbol je postaven na jednoduchém principu komponování kruhů, které dohromady tvoří schématickou siluetu jezdce v závěrečném sprintu. Červený bod – hlava cyklisty, symbolizuje zapálení do sportu a touhu po vítězství, další dva azurové body představují tělo jezdce a zároveň jde o významná pohybová centra a zbývající dva tmavě modré kruhy vykreslují kolo. Barevnost respektuje zavedený kód, dlouhodobě užívaný v české cyklistické reprezentaci.

 

vlajka

vizual

 

Jiří Karásek popisuje zrod nového loga následovně: „Jsem fanoušek cyklistiky, jde o jeden z mých nejoblíbenějších sportů. Přišlo mi smutné, že se tak skvělá sportovní disciplína reprezentuje jinak, než by bylo v současnosti vhodné. Vizuální komunikace mi přišla roztříštěná. Ve hře byly dvě varianty. Jedna se opírala o původní značku v podobě erbu s písmeny ČSC, jenže jsem měl dojem, že v dané podobě je pro kohokoliv z prostředí mimo cyklistiku snadno nahraditelná. A pak přišel nápad udělat logo trošku abstraktně. Využít siluetu jezdce, který byl už v dávném historickém logu. Jen jsem vše unifikoval pro všechny cyklistické disciplíny, aby značka ČSC nebyla spjatá vyloženě se silniční disciplínou.“

 

prerod

 

Zdroj a více zde a zde.

O předchozí změně značky Českého cyklistického svazu jsme referovali zde.

 

Jak se vám nová značka líbí?


Komentáře k článku

31. 3. 2021 10:54 karel (a bez*)

- Opravdu je zvolená pozice jezdce typická pro spurtujícího finišmena?
- brutalizace češtiny je Jedem za všechny peníze. Jedem na hlodavce je třeba Stop Gel profesional

29. 3. 2021 17:42 Marko

Le Tour de France, to je skvelé logo. Toto nie, nie je energické, ani dynamické, nevidím v tom ducha športu.

26. 3. 2021 21:34 Kuba Regner

No, myslím, že nic moc práce. Nápad možná dobrý, ale celý piktogram je prostě celkově nesourodý kvůli velkému rozdílu velikosti kruhů a font je k tomu absolutně nevhodný, s ním to vypadá jak většina devadesátvkocýh log. Alesoň bych celý název nepsal velkými písmeny, ale malými, a použil nějaký čistý geometricky souměrný tučný font.

26. 3. 2021 20:45 * Karel *

Nápad fajn, zpracování dobré. Co se typografie týče, mám úplně stejný názor jako DH podemnou. Osobně bych spíš použil minusky.
Vít Rýznar: V příštím redesignu se z těch dvou kruhů stanou elipsy. ;)

26. 3. 2021 14:40 DH

Za mě je symbol ok, ale ta typografie mě trochu bolí. Asi by pomohlo nápis trochu zmenšit a prostrkání udělat opticky vzdušnější (ne tak zhuštěný)...

26. 3. 2021 14:27 Vít Rýznar

Nápad vlastně dobrý, jen mi přijde škoda, že kruhy jsou v tomhle případě strašně statické a působí to na mě, jako kdyby cyklista stál na místě. Jakkoli byly předchozí symboly graficky šílené, pocitově byly hodně dynamické, což se bohužel u nového loga úplně vytratilo.
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box