Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Boskovice mají nové logo

na homepage

V rámci hledání nové jednotné stylizace města se v Boskovicích rozhodli připravit také vlastní podobu městského loga. A vítězné logo z několika předložených návrhů (kupodivu připravených jen jednou agenturou) představilo vedení města na konci srpna. Jeho podoba vychází z jedné z nejznámějších místních pověstí.

„Na jednání rady jsme viděli prezentaci toho, jaká byla cesta právě k tomuto logu. Ta bude prezentována také na začátku nejbližšího jednání zastupitelstva. Určitě to vzbudí diskuse, ale to je dobře,“ říká starosta města Jaroslav Dohnálek. „Spousta lidí si pod pojmem logo představí obrázek, ale trend je jiný. Jako obrázek máme pěkný znak, který si na základě doporučení budeme chtít autorsky chránit,“ přiblížil tiskový mluvčí města Jaroslav Parma. „Nové logo má být víceméně turistickou značkou. Spojené s příběhem, na který se mohou nalákat lidé. Hledali jsme něco vhodného a vybrali jsme jednu z místních pověstí,“ pokračoval s tím, že podoba loga vychází z pověsti o vzniku o názvu města „Již nikdy bosko více“. Zároveň je zvýrazněno interpunkční znaménko nad písmenem i, které nemá být jen obyčejnou tečkou, ale mělo by symbolizovat, že se jedná o něco více.

Z osmi návrhů, které připravila společnost Artron s.r.o. vybírala nejlepší z nich dvanáctičlenná hodnotící komise. Volbu vítězného loga podpořilo deset členů, jeden byl proti a jeden se nevyjádřil. Nové logo nyní město zapracuje do grafického manuálu v rámci projektu jednotného vizuálního stylu města, který by měl být dokončen do konce letošního roku. „Nyní budeme řešit další návaznosti, je to jen jedna věc z celé skládačky. Myslím, že prezentace, která k tomuto logu vznikla, je poměrně vysvětlující, jaké jsou body k tomuto řešení. Sám za sebe ale říkám, že se mi logo líbí a je to zajímavé,“ zakončil starosta Jaroslav Dohnálek.

 

Zdroj zde.

 

 

stare


Město má dosud znak i logo, které nebylo úplně špatné (viz ukázka z webu, kde se objevují vedle sebe).

 

Co myslíte vy? Je nové logo změnou k lepšímu?
A nemělo být v rámci soutěže přizváno přece jen více studií?


Komentáře k článku

8. 1. 2021 14:38 Viktor

Neřekl bych, že nové logo je špatné, ale určitě lze říct, že staré logo je o hodně lepší. Jednoznačně. Zbytečná změna.

14. 10. 2020 21:40 lh

zmena k horsimu.vizualne velmi neprijemne.

12. 10. 2020 13:57 David

Jediná otázka. Proč?

6. 10. 2020 11:32 Petr

Tohle je opravdu strašný, zbytečný, daleko horší než to současný (původní).
Věřím, že si zastupitelé třeba přečtou tento článek a komentáře a ještě to přehodnotí. A jestli ne, tak aspoň ten jeden, co hlasoval proti, může mít dobrý pocit, že hlasoval správně.

2. 10. 2020 11:28 pala

Hrozný, typografickej sprasek. Změnu nechapu.

2. 10. 2020 04:39 Lukáš Janda

To nevypadá vůbec špatně.

1. 10. 2020 22:31 DH

Já si zase myslím, že tohle je zrovna ten případ, kdy nové podivné logo městečka není potřeba. Znak mají krásný, výrazný i při zmensšení, tak stačí jej doplnit o název a může to tak fungovat dalších sto let..

1. 10. 2020 19:01 Honza2

Já bych teda řekl, že to vůbec nemusí vypadat špatně. Záleží na aplikaci. A ta tečka je naopak dobrá. Dovedu si představit s tím pracovat. Za mě je to OK.

1. 10. 2020 00:19 * Karel *

Nový blbý... :(

30. 9. 2020 20:04 px50

tak to je fakt nepovedený a zbytečný pokus o logo města! stávající bylo stále fresh a použitelné, škoda ho.

30. 9. 2020 13:19 Honza

Nedávno povídal jeden marketingovej chytrák, že tři roky stará vizuální identita je mrtvá identita. Třeba slyšeli v Boskovicích něco podobnýho. Zahodit celkem použitelný logo a nahradit ho tímhle masakrem - co k tomu dodat?

30. 9. 2020 13:15 wgx

Být barvoslepý, skoro bych si to spletl s intelem :D Obarvování teček je tak velké grafické klišé, že snad ani větší být nemůže.. Původní logo o kilometry lepší
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box