Font

hw & sw

Výběr jazyka

cs / en

 

Unikátní tisková technologie Océ ColorWave 600

V sídle českého zastoupení společnosti Océ byli včera redaktoři odborných médií seznámeni s novou inkjetovou tiskárnou ColorWave 600 na bázi unikátní technologie Océ CrystalPoint. Překvapivé je především řešení zásobníků barev s náplněmi v podobě tuhých kuliček.

Použití tuhých vosků pro laserovou technologii známe již dlouhá léta z tiskáren Tektronix, ale ColorWave 600 nanáší zkapalněný toner pomocí inkjetové hlavy. Tento velkoformátový stroj pro archová média i role (šířka 42") míří do oblasti produkčního tisku na pomezí plnobarevných technických nákresů a signmakingových aplikací (backlity, postery či další POS).

Po dopadu kapiček na tiskové médium, které může být i nižší kvality, se tiskový bod krystalizací zafixuje do povrchu. Výtisky opouštějí stroj již suché – jsou velmi odolné proti vodě i proti otěru, sytost barev odpovídá nárokům fotografických motivů a spolu s ideální opacitou dovolí tisknout backlity jednostranně. Od čárové grafiky, přes architektonické či designérské vizualizace, až po komerční grafiku v rozlišení do 1200 dpi. K přednostem patří vysoká rychlost (A0 v čárové grafice za půl minuty), vysoká kvalita tisku, voděodolnost a otěruvzdornost – vyšší investice kolem milionu korun je kompenzována nižšími provozními náklady a tím též relativně brzkou návratností vložených prostředků.


Komentáře k článku

Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box