Font

hw & sw

Výběr jazyka

cs / en

 

Novinky ze světa produkčního tisku

Desítky návštěvníků se přišly podívat na Dny otevřených dveří v showroomech Konica Minolta, které se konaly v půli února v Praze a Brně. Za mimořádným úspěchem akce stojí zejména prezentace nové řady produkčních strojů bizhub PRESS C1070, navazující na osvědčenou sérii bizhub PRESS C7000.

První část programu byla věnována představení nového tiskového zařízení bizhub PRESS C1070, který oproti svému předchůdci je vybaven tonerem Simitri HD+ 5. generace (s nízkou teplotou zapékání) či zcela novým mechanizmem rovnání papíru před fixační jednotkou. Tato technologie zajišťuje velice přesný soutisk rub/líc. Další inovací je příčný posun fixačního pásu, který zamezí „vymačkání“ hran papíru do pásu – např. při tisku velkého množství formátu A4. Za zmínku jistě stojí i podtlakový podavač ve velkokapacitním zásobníku papíru a speciální sada pro potisk obálek.

Ve druhém bloku získali návštěvníci podrobné informace o doplňkových službách a produktech, které je možné k novým strojům pořídit. Příkladem může být řešení PLDA, jež zajistí efektivní archovou montáž.

„V roce 2003 jsme v segmentu produkčních strojů začínali jako úplní nováčci. O to větším úspěchem je, že Konica Minolta dnes zaujímá vedoucí postavení na trhu v kategorii pro tisk středních nákladů,“ řekl Petr Vavřík, ředitel divize produkčního tisku Konica Minolta BS Czech, a dodal: „Věřím, že nová řada strojů potvrdí spolehlivost a široké možnosti využití našich technologií a dále posílí pozici Konica Minolta na trhu.“

nbsp;