Font

foto

Výběr jazyka

cs / en

 

Tono Stano na Národní třídě


Dnešní vernisáží výstavy Tona Stana, se kterým přinesl Font rozhovor v č. 44, zahajuje společnost PPF Art pravidelný cyklus fotografických výstav v nově koncipovaném výstavním prostoru – Galerii Louvre na Národní třídě v Praze. Výstava potrvá do 30. března.

Cílem projektu je postupně představit dlouhodobě budovanou soukromou sbírku fotografií společnosti PPF. V současné době sbírka obsahuje na tisíc kusů fotografií od 46 autorů a tvůrčích uskupení předních českých a slovenských fotografů.
PPF představuje díla ze své sbírky pravidelně na exteriérové výstavě v zahradách Pražského Hradu pod názvem Maximální fotografie. Kromě toho zrekonstruovala a trvale provozuje Ateliér Josefa Sudka na Újezdě.

zdroj: LN

Z rozhovoru pro Font vybíráme:

Proč vaše fotografie nevidíme v reklamě častěji?
TS: Mohu říci, že reklama mě jednoznačně zajímá a přitahuje, dělal bych ji velmi rád, ale ještě více než reklama, mě zajímá moje volná tvorba. Dělám-li reklamu, chci, aby dobře sloužila klientovi, snažím se mu nějakým způsobem pomáhat, což pro mě znamená určitá omezení. A protože mám se svou volnou tvorbou velkou řadu plánů, jejich realizace mi neumožňuje věnovat se nějak víc reklamě, i přesto, že dostávám velmi lákavé nabídky… více Font č. 44


Komentáře k článku

Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box