Font

foto

Výběr jazyka

cs / en

 

Výstava fotografií průkopníků českého internetu

Od 4. září je k vidění v malé žižkovské galerii Polagraph výstava fotografa Jana Bezuchy a Toma Čoudila z Lunatic Asylum.

 

Přestože vystudoval dokumentární fotografii na FAMU, už od školy se Jan Bezucha úspěšně věnoval komerční a reklamní fotografii. Jak sám říká, "proč fotit něco do školy zadarmo, když vám za to v reálném světě někdo zaplatí?". S takto realistickým přístupem k fotografii se v oboru velmi rychle uchytil a okamžitě pochopil, jak užitečným a nezbytným pomocníkem mu při tom může být Polaroid. Proto ho pravidelně využíval při svých zakázkách jakožto náhled a test expozice, nafotil tisíce testovacích snímků na svoji Mamiyu s Polaroidovými zády, snímky popsal poznámkami o nastavení fotoaparátu i světel, nechal je schválit klientem, nafotil scénu na velký formát a Polaroidy poté založil do svého archivu.

A v tomto archivu společně Jan s Tomášem po letech objevili opravdové skvosty, které zachycují a představují nejen již přežitou techniku a knowhow vzniku ateliérových fotografií, ale navíc jsou dech beroucím záznamem z konce minulého tisíciletí, doby zrodu českého internetu, jež Jan Bezucha svojí Mamiyou pečlivě zaznamenával při portrétování jeho nejvýznamnějších představitelů pro časopis Internet.

Zdroj: www.polagraph.cz

Další fotografie: http://inetmag.tumblr.com


Komentáře k článku

8. 9. 2013 15:17 gregory

casopis me hodne bavil a ty fotky byly fajn
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.