Font

foto

Výběr jazyka

cs / en

 

Výstava Fotodokument.cz v prostoru Vernon Projekt

Od 18. 12. 2007 do 13. 1. 2008 představí občanské sdružení Fotodokument.cz svůj stejnojmenný fotografický projekt ve výstavním prostoru Vernon Projekt (Heřmanova 12, Praha 7, www.vernonfineart.cz), výstavu podpořila Nadace pro současné umění (http://fcca.cz).

V průběhu loňského a letošního roku byly ve vybraných lokalitách Prahy 7 a Prahy 3 pořízeny tisíce dokumentárních fotografií zachycující místa, kde začínají probíhat nevratné urbanistické a architektonické změny veřejného prostoru. Autoři chtějí využít možnosti představit tyto fotografie a jejich interakci s okolím v originálním prostoru galerie Vernon Projekt, proto bylo zvolena audiovizuální forma prezentace.
Vybrané velkoformátové zvětšeniny budou ve stejném termínu vystaveny v kavárně Ouky Douky naproti galerii (www.oukydouky.cz).

Fotodokument.cz připravuje zároveň zahájení zkušebního provozu webového portálu www.fotodokument.cz určeného široké fotografické veřejnosti. Portál je hlavním a trvalým výstupem fotografického projektu, který vznikl díky podpoře Magistrátu hl.m. Prahy a Obvodního úřadu Prahy 7.


Zkrácená verze výstavní projekce je dostupná též na webových stránkách www.vystava.fotodokument.cz.


Komentáře k článku

Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.