Font

foto

Výběr jazyka

cs / en

 

Seminář o postprodukci v květnu + DVD + sleva 15 %

Koncem května se uskuteční další z řady seminářů o postprodukci v módní a reklamní fotografii. Postupy, které zůstávají většinou jen pečlivě střeženým tajemstvím světových fotografů či nejlepších studií Vám odhalí fotograf Stanislav Petera. Při registraci do konce března získáte zdarma DVD se zdroji. Oproti předchozím seminářům se můžete těšit i na některé novinky... 

Program

Seznámíte se s celým procesem úpravy fotografií, od retuše pleti, úpravu světel a stínů přes pokročilé montáže až po finální barevné tónování. Žádné tajemství vám nezůstane skryto.

Ještě než začneme fotku upravovat:
Jak se plánuje celý proces focení a kde v něm má místo postprodukce? Základní nástroje, kterými můžeme vyprávět příběh a vytvářet atmosféru. Co všechno na fotografii upravujeme a proč.Základní retuše:
Nástroje na retuše pleti, včetně pokročilejších technik jako high pass filter a airbrush. Úpravy proporcí, metody jak pokožce dodat lesk či matný vzhled, fotorealistické světelné efekty. Koláže a montáže:
Pokročilé maskování, komplexnější montáže, skládání více fotografií dohromady. Techniky používané k tomu, aby objekty / lidé vkládaní do scény ladili, práce s barvami a kontrastem k dosažení fotorealistického vzhledu. Atmosferické a další efekty, které pomáhají přidat scéně hloubku.

Finální postprodukce, barevné tónování:
Kde se využívají různé způsoby úprav barev, tónování fotografií ekvivalentní filmovému gradingu.  Úpravy celkového nasvícení a vyvážení scény. Světelná dynamika a rytmus, pokročilá práce s tonalitou, včetně černobílých fotografií.

A navíc!

Na základě Vašich ohlasů a přání jsme do tohoto semináře zařadili i některé nové postupy:
Naučíte se, jak pracovat s atmosferickými efekty, jak do svých fotografií realisticky přidat mlhu, dým, oheň, vodu či sněžení. Dozvite se také, jak věrně simulovat filmové materiály včetně tonality, zrna i rámečku tak, aby Vaše digitální fotografie byly k nerozeznání od těch, focených na film.

O semináři:

Všechny praktické postupy budou předváděny na reálných projektech, vysvětleny po krocích a do detailů. Maximální důraz bude kladen na to, aby si každý z účastníků odnesl co nejvíce nových znalostí a dovedností pro svou vlastní tvorbu. Po každém bloku bude prostor pro dotazy.

Každý účastník na začátku workshopu obdrží DVD s .PSD zdroji ke všem probíraným fotografiím, takže si bude moci procházet postupy spolu s přednášejícími, na svém vlastním notebooku nebo v klidu domova.

 

Pro koho je seminář určen:
Seminář je určen pro všechny, kteří mají úpravy fotografií jako část své práce: fotografy, grafické designery, retušéry, dtp operátory a dále pro lidi, kteří chtějí nahlédnout za oponu současné reklamní tvorby, či zjistit jak by mohli své fotografie ještě vylepšit.

Většina ukázek a technik bude předváděna v programu Adobe Photoshop (verze CS4), doporučujeme alespoň jeho základní znalost (práce s maskami, vrstvami, základní retušovací nástroje).

O přednášejícím

Módní a reklamní fotograf Stanislav Petera je pověstný svým velmi specifickým stylem využívající postprodukce ve vysoké míře, což mu umožňuje zasazovat svá díla do světů plných zvláštní, magické atmosféry.

Poté, co v Čechách začal publikovat své práce v časopisech jako Harper's Bazaar a Dolce Vita* atd., odjel se do Paříže dále zdokonalovat a studovat u známých zahraničních módních fotografů. Tam strávil i další čas objevováním tajů postprodukce ve studiu, kde se retušují fotografie např. pro Vogue, což mu umožnilo hluboký náhled do problematiky. I nadále se neustále snaží posouvat své hranice.

Seminář se koná v moderních výukových prostorách Vysoké školy ekonomie a managementu na Praze 5.
Přesný časový rozvrh, kontaktní údaje, informace o místě konání a registrační formulář naleznete zde.

Pro získání 15% slevy zadejte při registraci kód GSEM7007.


Komentáře k článku

5. 4. 2011 11:42 teamwhd

no super, mám závody :-(
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box