Font

foto

Výběr jazyka

cs / en

 

Fotografická publikace Water/Voda

Fotografové Alena Dvořáková a Viktor Fischer přicházejí s albem Voda. Fotografie v nové knize jsou řazeny do autorského fotografického příběhu a ukazují přehlížené souvislosti a jevy prohlubující se ekologické krize. Předmluvu ke knize napsal Josef Moucha.

Šedesát černobílých fotografií, pohybujících se na hranici subjektivního dokumentu a výtvarné fotografie, vznikalo od roku 2002 výhradně v Evropě, aby divák mohl identifikovat prostředí okolo sebe a měl pocit, že se ho děj příběhu osobně dotýká.

Moderní vizuální symboly a zkratky, užívané oběma autory, jsou nastaveny tak, aby zaujaly diváky, ale zároveň nezužovaly prostor představivosti. Výtvarný účinek nového alba je srovnatelný s prací předních světových osobností progresivního dokumentu.

Nedílnou součástí knihy je hudební opus, který k projektu zkomponoval skladatel Peter Smith a který je ke stažení na webu autorů.

Knihu vydává nakladatelství KANT. Předmluvu napsal Josef Moucha, grafický design Otakar Karlas.
Anglicko-české vydání, vázaná vazba, 112 stran, 61 černobílých fotografií, 24 x 27,5 cm. Doporučená cena 480 Kč.

K zakoupení na www.afisphoto.com za cenu 400 Kč + poštovné.

Osobní výpověď autorů v rozhovoru s Petrem Vilgusem naleznete zde.

Autoři dlouhodobě spolupracují s firmou FotoŠkoda a Canon.

 

Dvořáková Alena a Fischer Viktor (*1970 a *1967)

Absolventi katedry fotografie Filmové a televizní fakulty Akademie múzických umění v Praze. Na svých fotografických projektech spolupracují od roku 1992. Alena Dvořáková a Viktor Fischer uspořádali desítky autorských výstav, zúčastnili se řady společných výstavních a fotografických projektů. V roce 2004 vydali knihu Misie, mapující život českých řádových sester. Jako kurátoři uspořádali, kromě dalších, výstavy „Česká humanitární fotografie 1990-2000“ v Nejvyšším purkrabství Pražského hradu, reprízovanou v Moravské galerii v Brno, a výstavu „Povodně 2002“ pro Ministerstvo zahraničních věcí České republiky, reprízovanou v osmnácti státech světa. Jsou držiteli sedmnácti cen Czech Press Photo včetně ceny UNICEF. Držitelé bronzové plakety Osobnost české fotografie za rok 2005. Trojnásobní finalisté World Photography Awards a finalisté ceny Leica Oscar Barnack 2002. Spoluzakladatelé středoevropské fotografické agentury Choiceimages, členové Asociace profesionálních fotografů České republiky a Ochranné organizace autorské.

 

Alena Dvořáková - Viktor Fischer


afisphoto@email.cz | www.afisphoto.comwww.choiceimages.org

 


Komentáře k článku

16. 9. 2010 10:17 zuza

reklama na klesajucu cenu akcii bp s vyhliadkou na mashup za zanedbanie starostlivosti

15. 9. 2010 09:24 Čenda

Naprosto souhlasím, prostrkání znaků slova WATER je smutným příkladem... Tedy pokud v tom není pro mě skrytý význam, ale ať koukám jak koukám...

14. 9. 2010 20:08 Pjenkava

WA TER

Nevím, proč zde zrovna tuto ultraprůměrnou publikaci představujete...
Reklama?
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box