Font

foto

Výběr jazyka

cs / en

 

Cesty Sibiří

Fotografové Martin Wágner a Jan Vermouzek besedují nad svými snímky z oblasti polárního Uralu ve čtvrtek 22. 3. 2012 od 18. hodiny v Czech Photo Gallery.

Při této příležitosti si můžete prohlédnout výstavu fotografií Martina Wágnera, které vznikly během jeho cestování po Sibiři. Výstava běží už od 7. března a potrvá do 22. dubna 2012.

Martin Wágner se o život v zapadlých částech Ruska zajímá od roku 1997. Fotografoval vulkanology na Kurilských ostrovech, transsibiřskou magistrálu, dobývání zlata v Partizansku, ropné vrty na Dálném Východě a další témata, která doprovázela jeho cesty za dobrodružstvím. Na východ začal jezdit v sedmnácti letech. Každá z jeho cest mu přinášela poznání nových lidí, nových zkušeností, ale i poznání sama sebe. Do Ruska se vrací především kvůli lidem, které potkává, s nimiž se přátelí a kteří mu pomáhají.

V Rusku Wágner vystavoval například v Moskvě, v Nižním Novgorodu nebo na Sachalinu. Návštěvníci jeho výstav oceňují, jak dobrosrdečně na Rusko nahlíží. Nejde mu o zpravodajství a nesnaží se ani postihnout všechny charakteristiky této země, jen zvědavě nahlíží na životy současníků, pobývajících na odlehlých místech. Aleš Kuneš, jeden z Wágnerových pedagogů, jeho tvorbu charakterizuje slovy: “Jeho snímky se vyznačují přesnou výstavbou s přehledným skladebným řádem a diváckou čitelností. Latentně zde mnohdy dokonce můžeme tušit také inspirace v předrevoluční ruské žánrové fotografii autorů jako byl kupříkladu Sergej Lobovik či Nikolaj Petrov a další.”

 

Czech Photo Gallery
Újezd 19, Praha 1 – Malá Strana

úterý až neděle, 12–19 h
vstup zdarma

Komentáře k článku

Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box