Font

foto

Výběr jazyka

cs / en

 

Výstava Velká obrazová digitální revoluce Canon v NTM

Společnost Canon ve spolupráci s Národním technickým muzeem Praha v prosinci 2014 otevřela odborné veřejnosti výstavu s názvem Velká obrazová digitální revoluce Canon. Historizující název výstavy byl na vernisáži podtržen již před vchodem do muzea obrovitým dělem – kanónem z lodi Aurora. Prosincový výstřel 2014 na pražské Letné se sice nekonal (na rozdíl od Petrohradu 1917), ale ona Velká říjnová revoluce nepřežila sedmdesátku, zatímco revoluce spojená s produkty společnosti Canon pokračuje úspěšně 80 let a vše nasvědčuje tomu, že bude úspěšná i další desítky let.

Z prosincové vernisáže: Mgr. Karel Ksandr, ředitel NTM, Ladislav Paleček, gen. ředitel Canon CZ, historik Pavel Scheufler a Pavel Šerý, Product Manager Canon CZ  (zleva) 

Téma a průběh výstavy

Výstava se koná u příležitosti výročí 20 let značky Canon v ČR a zaměřuje se na přechod od analogových na digitální technologie fotoaparátů a videokamer v posledních třech desetiletích. K vidění je řada historických materiálů, přístrojů a technologií ze světa fotografie, který Canon výrazně ovlivnil. Zmapování 80 let vývoje počíná uvedením prvního „leicového“ modelu pod značkou Kwanon a pokračuje až po dnešní Canon. Výstava dále ukazuje, co se změnilo od dob prvních kompaktních digitálních fotoaparátů či jak vznikala pobočka Canon CZ.

Součástí výstavy jsou rovněž rozhovory s klíčovými osobnostmi, které značku Canon a její postavení v České republice formovaly – s Ladislavem Palečkem (generální ředitel Canon CZ a Canon SK), Milanem Škodou (FotoŠkoda), Jozefem Boskovičem (BossCan International) a Lidmilou Stellovou (první ředitelka českého zastoupení značky).

Pozvánka do NTM

Výstava potrvá do 28. února 2015 a pro odbornou veřejnost je výzvou nejen zajímavá historie kinofilmových a digitálních fotoaparátů či videokamer Canon, ale také možností navštívit souběžně sousedící atraktivní Polygrafickou expozici. Národní technické muzeum v Praze je ve všedních dnech (kromě pondělí) otevřeno od 9:00 do 17:30 hodin a o víkendech od 10:00 do 18:00 hodin.


font-banner
UGD logo na vysku-box