Font

foto

Výběr jazyka

cs / en

 

Beseda o fotografování extrémních sportů

Na setkání s mladým fotografem Danem Vojtěchem na téma focení extrémních sportů a lifestyle fotografii je zvána široká veřejnost do Czech Photo Gallery v Praze.

Dan Vojtěch se systematicky věnuje fotografii během studia střední školy. Nejdříve fotografoval na černobílé filmy město a zátiší. Skateboarding, který sám provozoval, mu ale černobíle fotografovat nikdy nešel. Barva a externí blesky byly pro fotografie sportu jasná volba už od začátku. Největší fotografický rozvoj nastal s nástupem do Ateliéru reklamní fotografie na Universitě Tomáše Bati ve Zlíně. Během studia se stal stálým fotografem časopisů Board a Dirtbiker. V roce 2006 vyhrál fotografickou soutěž Nikon No.1 Talent a o rok později vyhrál profesionální kategorii téže soutěže Nikon No.1 Professional.

Během roku 2008 přichází první kontakt s módní fotografií. S módní návrhářkou Šárkou Šiškovou se zanedlouho vydává poprvé do New Yorku, kde se podílí na akci ZLiNY, která prezentuje město Zlín a Universitu Tomáše Bati v New Yorku. Při této příležitosti vznikla série módních fotografií, která byla tentýž rok vystavena u příležitosti módní přehlídky Šárky Šiškové v Českém národním domě v New Yorku.

1. března 2012 od 18 h
Czech Photo Gallery
Praha 1 - Malá Strana
Výstava trvá od 26. 1. do 4. 3. 2012


Komentáře k článku

23. 2. 2012 07:22 Filip Radosta

Co tak dojet na MORAVU?!
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box