Font

foto

Výběr jazyka

cs / en

 

Průlom na trhu s hi-res obrázky: 1 fotka – 1 dolar

Jak to bylo doposud

Obor fotobank prošel v posledních letech dramatickým vývojem. Především díky rozvoji elektronických médií a digitálního marketingu stále více klesá podíl nabídky tradičních fotobank, kde se většinou kupuje každý obrázek s individuálním nastavením pro využití v určitých médiích a po určitou dobu. Vysoké ceny a omezené možnosti využití tohoto modelu však přestaly mnoha klientům vyhovovat a do popředí se naopak dostaly tzv. mikrofotobanky. Ty prodávají profesionální obrázky za výhodných podmínek v rámci předplatných balíků nebo v systému kreditů.

Nabízejí tak mnohem příznivější ceny a navíc obrázky s royalty-free licencí, což znamená, že jejich uživatel není omezen v čase nebo počtu médií, kde obrázek využije. Zakoupený obrázek je prostě jeho a může ho použít opakovaně. Jejich nevýhodou se ale postupně stal příliš velký rozptyl nabídky a programů, kde stojí jeden obrázek pokaždé jinou cenu, v závislosti na zvoleném programu. Zákazníci se tak mohou zamotat do různých plánů a programů, které nepotřebují, nevyužívají nebo jim dokonce vůbec nerozumí. Důsledkem je neefektivní využívání nabídky buď nevyužitím limitů zvoleného předplatného nebo nevyčerpáním předkoupených kreditů.

 

 Dollar Photo Club jde na věc jinak

Revoluci na trhu s licencovanými obrázky tak spustil projekt Dollar Photo Club - nová fotobanka, jejíž největší předností je jednoduchost cenové nabídky. Přímočarý koncept Dollar Photo Club totiž umožňuje svým členům stahovat profesionální obrázky za pevnou a velmi nízkou cenu 1 amerického dolaru, tedy zhruba 20 korun. Všechny soubory jsou nabízeny s royalty-free licencí. Protože jde o klub, je založen na členství a je nabízen ve dvou variantách. Uživatelé si mohou vybrat buď měsíční členství za pevný poplatek 10 dolarů, jež zahrnuje volné stažení 10 obrázků za měsíc nebo roční členství za 99 dolarů, kde je garantováno obrázků 99. Pokud má člen větší potřebu, nic se neděje a není nijak omezován – i po vyčerpání těchto předplacených limitů může stahovat další soubory a každý ho opět stojí jen 1 dolar! Naopak pokud během měsíce či roku nevyužije všechna stažení, která členstvím získal, nic nepropadá a nevyužitá stažení se převádějí do dalšího období. Členové mají aktuálně možnost vybírat si z vice než 27 milionů obrázků a každý týden jich přibývá na 150 tisíc nových. Stránky Dollar Photo Club jsou nyní k dispozici také v češtině.