Font

design

Výběr jazyka

cs / en

 

Výstava filmových plakátů Antonína Sládka

V rámci snahy připomenout jednu z výrazných kapitol českého výtvarného umění pokračuje kino Světozor a Filmová galanterie Terryho ponožky v cyklu výstav Zlatá éra českého filmového plakátu. Prohlédněte si zde kouzelné plakáty Antonína Sládka…

 

Úvodní výstava cyklu proběhla v prosinci roku 2006 a představila filmové plakáty Petra Poše. Druhé pokračování tohoto cyklu v březnu 2007 uvedlo plakátovou tvorbu jednoho z nejvýraznějších autorů českého filmového plakátu Prof. Zdeňka Zieglera. Třetí pokračování v červnu a červenci 2007 mapovalo tvorbu Vratislava Hlavatého. V rámci festivalu Der Film jsme pak v říjnu 2007 představili plakáty vynikajícího německého grafika Hanse Hillmanna.

Po rekonstrukci kina Světozor v prvních měsících roku 2008, která se dotkla i zkvalitnění výstavních prostor, se k autorským výstavám vracejí výstavou filmových plakátů. Tentokrát s Antonínem Sládkem.

Tento vynikající malíř vytvořil sice jen 23 návrhů k filmovým plakátům, nicméně všechny mají vysokou úroveň. Jeho plakát ke slavnému filmu s kapelou The Beatles: Žlutá ponorka (1968) se stal kultovním plakátem „beatlemánie“ konce 60. let. Další plakáty: Bullitův případ, Kdyby, Fantomas se zlobí, Slaměný klobouk.

Antonín Sládek (narozen 29. října 1942 v Huštěnovicích) studoval na Střední uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti (1957-1961) a na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze (1961-1967; Alois Fišárek). Kolektivně vystavuje od roku 1969, samostatně od roku 1993. V letech 1970-1979 vytvořil třiadvacet filmových plakátů.

Výstava potrvá od 24. dubna do 31. května 2008.

 

Zdroj: http://www.kinosvetozor.cz/cz/udalosti/165/Vystava-filmovych-plakatu-Antonina-Sladka/

http://www.terrytights.com/

 

Plakáty ke koupi zde nebo zde.


Komentáře k článku





Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.





UGD logo na vysku-box