Font

design

Výběr jazyka

cs / en

 

Výsledky Book in Progress 4 vyhlášeny

vitezny

Závodní plochá dráha Zohor, ilustrované dopisování každého dne v roce, nebo hravý pracovní sešit a pohled na smrt. To jsou témata a knihy, které zabodovali v letošní soutěži Book in Progress. Čtvrtý ročník soutěže Book in Progress byl pro porotce opravdu vydatný. Do finálového kola byly vybrány knihy, které si byly místy typově podobné. Hodnotit například mezi dvěma fotografickými knihami nebo dvěma typografickými bylo pro porotu náročné. Porota se rozhodovala déle než očekávala a nakonec musela rozdělit třetí místo mezi dva přihlášené projekty.

První místo obsadila foto-dokumentární kniha „Plochá dráha Zohor“ autora Davida Mackoviče (foto z jeho prezentace viz výše). Ve své knize zobrazuje nalezené archivní fotografie a protíná je s jeho novými doplněné o rozhovory s pamětníky. Pro svoji knihu vyhrál papír PERGRAPHICA® dle svého výběru a poukaz na tisk v tiskárně Quatro Print.

Pro další dvě místa v soutěži byla připravená cena v podobě půl tuny papíru. Druhé místo obsadily ilustrátorky Magdalena Rutová a Michaela Kukovičová se svým projektem „Kniha roku“. Jedná se o dokumentární knihu kreslených reportáží, které si autorky posílají každý den po dobu jednoho roku. U třetího místa se porota nemohla rozhodnout jednoznačně a tak bylo třetí místo rozděleno mezi dva soutěžící. Na třetím místě se umístila Anna Niklová se svým hravým pracovním sešitem „Out Of The Grid“, společně s dalším soutěžícím Pavlem Kujou, který buduje bizarní světy, ve kterých se odráží nesnáze každodenního života. Pavlova kniha nese název „Taxidermis".

V odborné porotě soutěže Book in Progress 2022 zasedli letos stálice předchozích ročníků mnohonásobně oceněná grafička Zuzana Lednická, raper a výtvarník Vladimír 518 a šéf redaktor nakladatelství Paseka Jakub Sedláček. Tito porotci byli doplněny pedagogy a oceněnými designéry Petrem Babákem a Matějem Činčerou.

Finálové kolo soutěže se uskutečnilo 28. listopadu v prostorách pražského CAMPu a bylo doplněno celodenní konferencí na téma knih za účasti pozvaných hostů. Po dvou ročnících tuto událost konečně mohla navštívit i veřejnost. Celý den byl vysílán živě a pokud jste jej nestihli, máte možnost se na konferenci a finále podívat zpětně na: https://youtu.be/JMf3760iJek?t=456.

 

Více informací naleznete na webu soutěže: bip.dipozitiv.cz


Komentáře k článku

Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.