Font

design

Výběr jazyka

cs / en

 

Vizuál Koncertu pro Evropu

uvodni

Další ze série výjimečných koncertů pořádaných festivalem Prague Sounds/Struny podzimu, se uskuteční 2. září 2022. Festival opět zamíří na hladinu Vltavy, aby z unikátní plovoucí scény u Slovanského ostrova rozezněl Prahu a letos i celou Evropu. Ve spolupráci s Úřadem vlády České republiky a Českou filharmonií uspořádá oficiální koncert u příležitosti českého předsednictví v Radě Evropské unie s názvem Koncert pro Evropu. Grafiku pro tuto významnou kulturní událost vytvořil Tuan Vuong ze Studia Najbrt, který se inspiroval místem konání.


vyska

 

Vizuálu akce dominuje modrá barva. „Plovoucí scénu bezesporu vnímáme jako unikátní umělecký počin s nezaměnitelnou atmosférou a důraz na jedinečnost tohoto místa pro nás bylo naprosto zásadní. O to více s vědomím, že chystaný koncert je plánován jako pomyslné zahájeni blížícího se předsednictví ČR v Radě EU. Výsledná podoba vizuálního stylu tak stojí (doslova) na hladině Vltavy, jež za doprovodu hudebních tónů a zvuků orchestru ve spojení se symbolickou modrou barvou reflektuje genius loci celého projektu,“ říká Vuong.

Autor grafiky popisuje, jak k finální podobě vizuálu došel. Ve studiu jsme samozřejmě pracovali na více návrzích, kdy jsme zkoušeli různé cesty a způsoby, jak graficky uchopit koncepci propojeni elementu vody s hudbou. Nakonec jsme zvolili cestu minimalismu, která se ukázala jako trefa do černého.“

 

sirka

 

Plovoucí scéna Prague Sounds je unikátní festivalový počin, který nabízí jednou do roka možnost zažít koncerty světových umělců v působivé kulise historické Prahy. Je situována na vzdutí Staroměstského jezu z roku 1241, na tzv. Vltavském zrcadle. Plovoucí scéna přirozeně navazuje na tradici vodních slavností, které se v těchto místech tradičně konají již déle než čtvrt tisíciletí.

Plovoucí scéna vznikla jako reakce festivalu Struny podzimu/Prague Sounds na pandemii koronaviru v roce 2020. Koncert nazvaný Prague Sounds / Hope for Prague přitáhl tehdy pozornost světových médií a ukázal, že hudební umění a společně sdílená kulturní zkušenost může zářit i v těch nejtemnějších časech.

Pro historicky první koncert České filharmonie přímo na hladině Vltavy bude rozšířeno plovoucí jeviště tak, aby pojmulo 170 účinkujících a rozšíření se dočká také hlediště, jehož kapacita vzroste na 1 200 sedících diváků.

Plovoucí scéna na hladině Vltavy, umístěná před působivou kulisou historické Prahy, umožňuje sledovat umělecký zážitek přímo z hladiny Vltavy, ale i z mostů, sousedních ostrovů, vltavských nábřeží, a dokonce i z plavidel na Vltavě.

 

Jak se vizuál k této akci líbí vám?

 


Komentáře k článku

20. 5. 2022 17:15 M

Eh, poctiva nuda.
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.