Font

design

Výběr jazyka

cs / en

 

Ústí nad Labem hledá vizuální styl a logo

1770x1146_článek (1)

Deváté největší město České republiky ve spolupráci s organizací Czechdesign vyhlašuje soutěž na vytvoření nového vizuálního stylu. První kolo je otevřené všem zájemcům z oboru, do 2. kola postoupí až 5 vybraných účastníků.

Město v současnosti postrádá ucelený systém moderní vizuální identity, a tak i efektivní nástroj pro komunikaci s obyvateli a návštěvníky.

„Ústí nad Labem hledí do budoucnosti, což by měla reflektovat i nová vizuální identita, kterou město právě ve veřejné soutěži hledá. Identita má prezentovat Ústí nad Labem jako město, ke kterému mohou začít občané cítit hrdost a které stojí za návštěvu,“ říká Petr Nedvědický, primátor Ústí nad Labem.

První fáze soutěže, kterou pořádá organizace Czechdesign, je anonymní a je řešena otevřenou výzvou, do které se může do 25. 10. 2021 hlásit neomezený počet uchazečů.

Odborná porota ze všech přijatých návrhů vybere až 5 postupujících, které budou autoři v rámci další fáze prezentovat osobně. Výsledek bude znám na konci letošního roku. Úkolem bude kromě grafického konceptu a systému vizuální identity představit též logo města a podznačky, plakáty nebo propagační předměty.

Vítězná identita se propíše také do komunikace městských obvodů, klíčových příspěvkových organizacích a akciových společností města, jako jsou např. muzeum, pečovatelská služba nebo dopravní podnik. Novou podobu následně dostane ale i místní zpravodaj nebo orientační systém.

 

Kromě odborníků v porotě zasednou též zástupci města.

Závislá část poroty / zástupci vyhlašovatele:

  • Ing. Petr Nedvědický – primátor Statutárního města Ústí nad Labem,
  • Miloš Studenovský – tajemník Magistrátu města Ústí nad Labem.

Nezávislá část poroty / grafičtí odborníci:

  • Jiří Hanek – grafický designér, absolvent UJEP,
  • Markéta Hanzalová – grafická designérka,
  • ak. mal. Michal Slejška – grafický designér a pedagog UJEP.

 

Detailní podmínky soutěže jsou k nalezení na internetových stránkách organizátora soutěže Czechdesign.

Se svými dotazy se zájemci o účast mohou obracet na design konzultantku Czechdesign Elišku Malečkovou na e-mail: eliska.maleckova@czechdesign.cz.


Komentáře k článku

Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box