Font

design

Výběr jazyka

cs / en

 

Ústí nad Labem hledá novou identitu

usti-homepage

Statutární město Ústí nad Labem chce nahradit značku z roku 2005 a najít moderní a ucelenou vizuální identitu, která bude mít potenciál sjednotit veškerou prezentaci města i jeho subjektů, a kultivovat tak veřejně prostředí. Designérská soutěž, kterou pořádá odborná organizace Czechdesign, bude otevřená všem zájemcům o účast.

Aktuálně používaná značka již neodpovídá aktuálním potřebám města v oblasti prezentace a nereflektuje všechny kanály, kterým město komunikuje. Proto se zástupci města rozhodli najít nový směr vizuální komunikace a ke spolupráci oslovit odbornou organizaci Czechdesign,

„Jsme rádi, že se Ústí nad Labem rozhodlo jít formou profesionálně organizované otevřené soutěže, která je tou nejférovější. Do prvního kola se totiž bude moci přihlásit každý. Vzhledem k vysoké prestiži města a díky existenci líhně talentů z Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem věříme, že se nám sejde velké množství kvalitních návrhů,“ komentuje Radim Tuček, design konzultant Czechdesign.

Návrhy bude hodnotit porota složená z nezávislých odborníků oboru a zástupců města. Soutěž bude vyhlášena jako dvoukolová, do druhého kola postoupí tři nejlepší soutěžící.

Výsledkem nebude pouze logo, ale ucelená podoba veškerých výstupů komunikace města. Kromě konceptu identity budou mít designéři za úkol navrhnout též podobu internetových stránek, úředních dokumentů, tištěného zpravodaje, letáků, plakátů nebo označení budov a manuálu, jak s identitou pracovat.

Kompletní pravidla soutěže budou vyhlášena v září, výsledky pak budou představeny v prosinci 2021.

 

 

 


Komentáře k článku

8. 11. 2021 11:10 Petr

Ano, opravdu profesionální.

5.3 Harmonogram soutěže
Nejpozději 3. 11. 2021 – vyhlášení výsledků 1. fáze soutěže
Oznámení výsledků 1. fáze na stránce soutěže.

8. 11. Nikde nic :D
Prostě taková ta česká klasika.

21. 5. 2021 13:57 Petr

Skvele! Uzasne, ze ceska mesta konecne organizuji profesionalni souteze - napr s pomoci Czech Design. Verim, ze 3 nej navrhy budou na vysoke urovni :)
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.


IGEPA_partnerske dny_Igepa CZ Select_09_2022_banner_font_125x125px


font-banner
UGD logo na vysku-box