Font

design

Výběr jazyka

cs / en

 

Soutěž o nejkrásnější české knihy roku 2021 zahájena

FB_820x315

Ministerstvo kultury České republiky a Památník národního písemnictví vyhlašují 57. ročník soutěže o nejlepší český knižní design. Nakladatelé, tvůrci i studenti mohou přihlašovat své knižní projekty vydané a vytištěné v České republice v uplynulém roce prostřednictvím online formuláředo 28. února 2022.

Vizuální identitu nového ročníku soutěže navrhují grafické designérky Tereza Hejmová a Adéla Svobodová, které v loňském ročníku získaly první místo za katalog Móda v modré o tradici indiga v českém a japonském textilu (Uměleckoprůmyslové museum v Praze, 2020). Nejkrásnější knihy se hodnotí v sedmi základních kategoriích podle žánrů, samostatné ocenění získávají také studentské projekty, výjimečně polygraficky zpracované publikace, nelepší ilustrace a další. V porotě, která se dělí na část výtvarnou a technickou, zasedají čeští i zahraniční odborníci z oblasti grafického designu, teorie a historie umění, umělci i polygrafové.

Zasedání odborné poroty a zveřejnění nominací aktuálního ročníku se uskuteční v březnu, slavnostní ceremoniál a vyhlášení vítězů proběhne v květnu 2022. Nominované a vítězné knihy se poté stávají součástí putovní kolekce, která je vystavována na domácích i zahraničních výstavách, veletrzích a reprezentuje Českou republiku v soutěži o nejlepší knižní design světa (Best Book Design from all over the World).


Komentáře k článku

Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.