Font

design

Výběr jazyka

cs / en

 

Podprahový KVIFF jako optická iluze

KVIFF2019

„Jiří Bartoška a Jakub Spurný odhalili oficiální plakát 54. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Vizuál pokračuje v jednoduché typografii a hře s čísly i viditelností. Někdo v něm najde odkaz k TVL, neboli rozlišení obrazovky, někdo k Šíleně smutné princezně. Někdo zebru. Nebo jsou to zas jen císařovy nové šaty? Stejně jako na filmové plátno je každopádně dobré se na plakát dívat trochu s odstupem.“ uvádí se na stránkách Studia Najbrt.

plakat

 

Animace loga je zde.

 

obr2

 

Zdroj zde.

 

Jak se vám tato hříčka líbí?


Komentáře k článku

10. 9. 2019 14:22 Viktor

Paráda!

6. 5. 2019 22:38 * Karel *

Je to v pohodě, je fajn ve veřejném prostoru vidět "něco jiného".
Nelíbil se mi 49. ročník s prasetem, to mi přišlo samúčelné.

6. 5. 2019 12:59 DH

Mě to baví. :) Skvělá práce, a když to funguje, tak proč měnit stduio?

4. 5. 2019 23:56 NoeHosen

Jasné Najbrt, co chceme více ze? Studio co by mělo jít příkladnem dělá jasný opak. Ukazuje začínájicim designerum jak se to má dělat...gratulace na s oraném poli neeakretivity a vykrádání nápadu od ostatních cizích a lepších grafiku...systém který funguje léta a který si tady netroufne kritizovat nikdo s profesionálních grafiku jelikož studio Najbrt je zaměstnává nebo to jsou bývalé extreniste. Nechápu a nerozumím chování těchto lidi. Snaží te se o lepší kreativní svět a na druhou stranu ukazujete její nejhorší část...pritom jste to vy kdo muže tenhle svět změnit...?

30. 4. 2019 01:14 Jaroslav

Souhlasím, samoúčelná exhibice studia Najbrt, který má tuto práci pro státem placený festival propachtovanou na věky. Pokud zná tento festival už každý, tak ztrácí smysl jej masivně propagovat.

25. 4. 2019 20:37 lh

jako na rovinu, kde brat porad neotrele napady kdyz to delate pres 20 let dokola. Prislo by ferovejsi to pustit nekomu jinymu, ale neber to za ty prachy.

25. 4. 2019 16:01 Robot

Ja si myslim ze prave kviff uz zna uplne kazdy, tim padem je tam volnost si s tim hrat, zkouset nove pristupy a zkoumat meze unosnosti. Rozhodne lepsi cesta nez jen jet jeden vizual stale dokola – to by byla prece nuda ne?

25. 4. 2019 11:36 stará škola

Mno, je to nářez....jen si myslím, že takováto tvorba je určena primárně "k exhibici samotného tvůrce" a nikoliv, řečeno prvorepublikovou rétorikou "pro široké obecenstvo", ergo primární sdělení většina "obyčejných" lidí nepochopí......
Kdeže jsou skvělé plakáty s fotografickým doprovodem Tona Stana k dávno minulým festivalům..........

24. 4. 2019 11:36 Pavol Feješ

studiu Najbrt fakt nie je možné uprieť kreativitu. Koncept síce nie je originálny, ale len oni majú odvahu použiť ho na takúto akciu. Resp. predať ho. Odprezentovať. Každopádne sa mi ich práce z posledných rokov (ktoré som zachytil) proste nepáčia. Chápem ich, sú výrazné, ale nepáčia sa mi. Nemôžem si pomôcť.
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.

UGD logo na vysku-box