Font

design

Výběr jazyka

cs / en

 

PETMAN – designér Jan Čapek v galerii SUPERMARKET wc

Zpříjemněte si hektické dny karlovarského filmového festivalu na vernisáži mladého českého designéra Jana Čapka. Párty vernisáž s muzikou a posezením bude odstartována 3. 7. 2010 od 20:00 v galerii SUPERMARKET wc.

Kdy:3. 7. - 8. 10. 2010
Kde: galerie SUPERMARKET wc, Nám. Republiky 1, Karlovy Vary (vedle podchodu u dolního nádraží).

Pozvánka slouží po vytištění, vyplnění a předání v galerii jako soutěžní kupón. Tak neváhejte a přijďte vyhrát něco z dobrého českého designu. Pozvánku v PDF si můžete stáhnout zde (93.5 KB).

„Král petek“ v SUPERMARKETU wc
V sobotu 3. 7. 2010 ve 20.00 odstartuje další výstava v galerii SUPERMARKET wc. Projekt je dalším z cyklu výstav jejichž cílem je prezentovat co je to ve skutečnosti design. Pojem design v sobě slučuje estetiku, funkčnost a zodpovědnost.

Zahájení výstavy doprovodí DJ Špagy. Pozvaní a návštěvníci se mohou prostřednictvím pozvánky a letáku, které jsou zároveň soutěžním kuponem, zúčastnit soutěže o designový předmět z prodejní kolekce galerie SUPERMARKET wc. Výherce bude vylosován při ukončení výstavy.

MgA. Jan Čapek
*7. 8. 1976 v Turnově

Český designér Jan Čapek absolvoval Střední školu uměleckoprůmyslovou v Turnově, obor broušení a rytí drahých kamenů. Poté vystudoval Univerzitu J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, Institut výtvarné kultury, ateliér keramiky a porcelánu. V roce 1999 nastoupil na VŠUP v Praze do ateliéru kovu a šperku a ateliéru designu výrobků, kterou ukončil státnicí v roce 2005. Dva roky působil v New Yorku v brusírně drahých kamenů Stastny Lapidary pro Tiffany & Co. a Harry Winston. Další stáž pak absolvoval v Ateliéru průmyslového designu na britské Hallam University v Sheffieldu. V letech 2006–2008 pracoval jako designér v Evropském centru společnosti Electrolux. Získal mnoho zahraničních ocenění, u nás významné druhé místo v rámci soutěže Czech Grand Design 2007 za PET láhev Mattoni Sport, houpací psy „Rocking Bully“ a třetí místo za láhev Mattoni 1,5 l v roce 2008. Spolupracuje s řadou českých i zahraničních firem, zabývá se i autorským designem a volnou tvorbou. Bližší informace o soutěži a výstavě najdete na stránkách www.pro.tebe.cz.
Zdroj: Domus Aurea, Projekt podpořili: Karlovarské minerální vody, a.s., město Karlovy Vary, Karlovarský kraj

Galerie SUPERMARKET wc
Galerie vznikla v roce 2008 přeměnou budovy bývalých veřejných toalet a úschovny zavazadel v centru Karlových Varů. Občanské sdružení PROTEBE live vytvořilo z chátrajícího objektu multifunkční bezbariérový společenský prostor, který slouží nejen k vystavování, ale i k setkávání mládeže, představitelů různorodých organizací a veřejnosti.
Galerii SUPERMARKET wc tvoří kromě nově zrekonstruovaného objektu přilehlý podchod, který je netradiční výstavní plochou bezprostředně komunikující s kolemjdoucími.

Kontakty:
Galerie SUPERMARKET wc
otevřeno: pondělí-pátek 13.00-18.00
(v době MFF od 10.00 – až vyjdou hvězdy)

Nám. Republiky 1, Karlovy Vary
www.pro.tebe.cz
facebook: SUPERMARKET wc
email: pro@tebe.cz
tel. 774 232 047


Komentáře k článku

4. 7. 2010 23:46 tereza

Výstavu Jana Čapka vřele doporučuji všem. Návštěvníci zjistí jak se obyčejná láhev, které nikdy něvěnovali pozornost stane zajímavou a originální.
Příjemné a klidné prostředí pro festivalové rozjímání.

2. 7. 2010 13:40 cwrk

určitě se přijdu podívat :)

2. 7. 2010 10:57 martina

supéééér, je kam vyrazit o festivalu! určitě se zastavte, kdo můžete, je tam super originální obchůdek s oblečením, šperkama, porcelánem, bytovejma doplňkama a taky tam jsou časopisy o designu.... Wifi zdarma a pc pro internet... záchod zdarma, když zajdete na výstavu.... kafe, víno, čaj, limo, přijďte :)
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.


font-banner
UGD logo na vysku-box