Font

design

Výběr jazyka

cs / en

 

OTK GROUP zabodovala s Hubertem i ve světě

WorldStar Packaging Awards je jedna z největších akcí, kterou každoročně pořádá WPO (World Packaging Organization). Této celosvětové soutěže se účastí pouze vítězové regionálních soutěží. V České republice je to OBAL ROKU, kde Pivovar Kácov zaujal sadou svých grafických etiket.

Do celosvětové soutěže bylo přihlášeno 318 exponátů z 38 zemí z celého světa a stejně jako na OBALU ROKU, tak i na Worldstar Packaging Award hodnotila přihlášené exponáty odborná porota. Ta kladla důraz především na kvalitu zpracování a míru inovativnosti exponátu oproti jiným ve své kategorii. Společnost OTK GROUP získala ocenění v kategorii nápojů.

Sada grafických etiket (wet glue) pro pět druhů piv značky Hubertus z Pivovaru Kácov byla navržena tak, aby se nové etikety lišily od původních a zároveň korespondovaly s novým designem hnědých retro lahví.

Autory designu jsou Jiří Zach a Lukáš Hořejší, jejich výrobcem společnost OTK Group. Etikety jsou tištěné archovým ofsetem s použitím barev CMYK a Pantone barev zlaté a stříbrné, které evokují jedinečnost a exkluzivitu. Pro jejich výrobu byl použit bílý papír MATISSET Linen o plošné hmotnosti 80 g/m2. Každý druh piva má korunkový uzávěr v odlišné barvě. Spotřebitelské balení, zahrnující etikety, láhve, korunky a pivo, tvoří dobře vyladěný celek.

Předávání cen vítězům všech kategorií se uskuteční na slavnostním gala večeru 2. května 2018 v australském Gold Coastu (Queensland).  Zároveň zde bude probíhat dvoudenní konference, které se účastní 50 řečníků z celého světa a budou diskutovat téma globalizace ve světě obalů.

Zdroj a více zde.

 

 

Předchozí etikety a logo vytvořilo studio Jitro design.


Komentáře k článku

5. 4. 2018 09:19 DN

Etikety jsou jistě zpracovány poctivě, ale že by to byla inovativní práce? Na živo jsem to neviděl, ale z obrázku by mi etiketa (ne láhev) zapadla v regálu mezi ostatní piva.

25. 3. 2018 09:07 stará škola

Excelentní práce. Je skvělé, že tvůrci, kde na počátku jest tužka a ne comp, ještě nevymřeli.....A to pivo samo o sobě je mňamka......

24. 3. 2018 14:26 pala

Normální?

23. 3. 2018 16:45 Petr Korunka

Etikety pěkný, na tom pivu by ale taky mohli zapracovat :-)
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.