Font

design

Výběr jazyka

cs / en

 

Nová vizuální identita Divadla X10

vizual_X10_TZ3

Divadlo X10 po přestěhování z budovy Strašnického divadla do centra Prahy kompletně změnilo svou vizuální identitu. Autorem grafické podoby je Martin Poláček.

logo

 verze loga 

Divadlo změnou reaguje na definitivní přestěhování do prostor Domu uměleckého průmyslu DUP39 poblíž Národní třídy, jeho přejmenování z DUP39 na Divadlo X10 i na rozšíření portfolia svých aktivit.

„Vizuál graficky vyjadřuje X10 jako sebevědomou značku, která s jistou hravostí překračuje Divadlo X10pravidla a buduje svět pro tvůrce i diváky na základě aktuálních a palčivých společenských témat. Chtěli jsme, aby nová vizuální identita znázorňovala vše, co X10 reprezentuje: divadlo, prostor, komunitu, experiment, tvůrčí svobodu, reflexi, zážitek. Divadlo jako prostor, kde se může dít cokoliv,“ vysvětlila ředitelka Divadla X10 Lenka Havlíková.

program_X10_TZ9

X10 Webplakat

triko-X10_TZ12

Od března 2019 jsou v provozu nové webové stránky, následovat budou vizuály jednotlivých inscenací, inscenační karty a měsíční programy a také celková úprava interiéru divadla.

Kromě uvádění současné dramatiky divadlo rozšířilo své aktivity i na poli festivalů: stalo se producentem Divadelního festivalu Kutná Hora a nyní i zakladatelem hudebního festivalu Space X zaměřeného na alternativní a ambientní hudbu. „Zároveň spolupracujeme s řadou koprodukčních partnerů a dáváme prostor renomovaným tvůrcům nejen z divadelního světa,“ dodala Havlíková.

 

plakat2_X10_TZ8

O Divadle X10

Divadlo X10 bylo založeno v roce 2013 současnou dramaturgyní Lenkou Havlíkovou, režisérkou Ewou Zembok a herečkou Annou Císařovskou. Od svého vzniku až do června 2018 působilo v budově Strašnického divadla na sídlišti Solidarita v Praze. Nyní sídlí v ulici Charvátova pár kroků od Národní třídy v prostorách bývalého Domu uměleckého průmyslu (bývalý název DUP39). Pro prostor je dnes používán už výhradně název Divadlo X10.

Divadlo X10 je otevřenou platformou nejen pro současné divadlo, ale i další druhy živého umění. Je sdružením tvůrčích osobností, usilujících o svobodné, kritické myšlení reflektující svět, ve kterém žijeme. Divadlo X10 nepracuje jen s existujícími dramatickými texty, ale iniciuje také vznik zcela nových divadelních her odpovídajících v maximální možné míře potřebám vyslovit vlastní autentický názor na aktuální společenské dění i univerzální otázky lidského bytí. Vyprávěním příběhů se dotýká podstaty lidské komunikace a vzniku společnosti. (www.divadlox10.cz)


Komentáře k článku

23. 4. 2019 21:32 Petr Korunka

Není to hnusný.... hnusný jsou billboardy na muzikály...tohle je jen trochu jiný. No možná dost jiný.... A odvážný. Každopádně to vybočuje, doufejme, že ve prospěch cílovýho publika divadla. Já osobně bych dal palec nahoru a těšil bych se na další vizuály a plakáty...

23. 4. 2019 12:30 pala

Vizuálně zajímavý, ale je to prostě hnusný :D Já si nemůžu pomoct, ale proč všechny návrhy dneska vypadaj takhle? To transformování X není žádná novinka, prakticky je to převzatý Whitney - proč ne, jenže proč je to prostě celý tak hnusný? Bude to fungovat? Bude. Musíme se ve veřejném prostoru obklopovat podobnýma věcma abysme zaujali? Já doufam že ne.
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.


bold_font_teaser_gif_125x125


font-banner
UGD logo na vysku-box