Font

design

Výběr jazyka

cs / en

 

Nová identita neziskovky Začni učit!

na homepage

Designové studio Semibold se zhostilo úkolu rebrandingu organizace Výluka, která se po pěti letech působení na české pedagogické scéně rozhodla vystupovat nově pod značkou Začni učit!. Designéři navrhli novou vizuální identitu inspirovanou začátky učitelské profese.

 

obrazek 1

 

Motivací ke změně byla velká škála projektů, které původní značku přerostly. Veškeré aktivity neziskové organizace tak nově zaštiťuje portál Začniučit.cz.

„Tým Výluky se rozhodl komunikovat jednotlivé projekty pod vlastními názvy a oslovil nás, abychom novému systému značek nastavili vizuální styl. Potřebovali jsme vytvořit škálovatelnou identitu, která zastřeší aktuální i případné budoucí projekty. Proto jsme věnovali hodně energie hledání vizuální zkratky, která systém značek propojí,“ uvádí k rebrandingu Štěpán Landa, CEO studia Semibold.

Veškerá činnost Výluky zaměřená na budoucí a začínající učitele tak bude nově probíhat pod hlavičkou Začni učit! „Novým názvem a designem dáváme najevo, že Výluka pomůže potenciálním učitelům od první myšlenky na učitelství až po začátky za katedrou,“ dodává koordinátor komunikace neziskové organizace Ondřej Sliš. Kromě Začni učit! se tak nově můžete setkat s projekty Zkus učit! a Zauč se!

„Designéři ze Semiboldu během své práce s logem spojili hvězdu (jakožto symbol začátku) s prvním písmenem slova „učit“, které je základem názvů všech projektů. V prostoru mezi nimi vznikla šipka, která symbolizuje cestu, po níž se začínající učitelé můžou nechat provést,“ popisuje Štěpán Landa s tím, že studio se při tvorbě chtělo vyhnout vizuálním klišé, například motivu knihy, která v případě učitelství často konotují spíš biflování než rozvoj intelektu.

Celý vizuální styl prošel od prvních návrhů mnoha proměnami a vznikal šest měsíců. Jednotlivé projekty jsou rozdílné barevnou paletou a pohromadě je naopak drží písmo z brněnské KOMETA Typefaces. „Týmu Výluky držím palce už od jejího vzniku a mám velkou radost, že jsme dostali příležitost přispět k jejich snaze o zlepšování českého školství,“ uzavírá Landa.

Původní myšlenkou organizace Výluka byla možnost vyzkoušet si na týden učení ve vyloučené lokalitě. Dnes ale Výluka zaštiťuje mnoho programů a pro větší srozumitelnost je přesunula na nový web Začniučit.cz. Ten vznikl ve spolupráci s Česko.Digital a funguje jako rozcestník mezi jednotlivými způsoby, kterými Výluka pomáhá zájemcům o učitelství.

Ondřej Sliš spolupráci hodnotí: „Změnu vizuálního stylu jsme potřebovali proto, že jsme začínali jako studentský spolek, kterému zůstalo původní nadšení, zároveň se ale proměnil v profesionální organizaci. Studio Semibold s námi celý proces rebrandingu konzultovalo a přicházelo s řadou nejen grafických podnětů. Díky jejich práci odráží nový vizuální styl náš vývoj a dokáže znázornit i velké množství činností, kterými se v Začni učit! zabýváme.“

 

obrazek web    obrazek 3

obrazek 4 vz

 

video.mp4

 

Jak se vám identita Začni učit! líbí?


Komentáře k článku

Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box