Font

design

Výběr jazyka

cs / en

 

Nová identita českého plážového fotbalu

Český plážový fotbal se od letošního ledna pyšní novým logem a vizuální identitou. Autorem nového vizuálu je grafický designér Jan Šabach. Rozhovor s ním jsme publikovali ve Fontu č. 153.

Původní logo českého plážového fotbalu

 

Nová vizuální identita

 

Jan Šabach:
Pláže, slunce, palmy, silueta fotbalisty ve výskoku nebo amatérsky působící kombinace všech. Většina log světových týmů plážové kopané je bohužel poměrně smutnou přehlídkou těchto okoukaných klišé. Tyto motivy mi nepřišly pro českou plážovou kopanou vhodné ze dvou důvodů. Za prvé by tato symbolika působila v českém kontextu nevěrohodně a za druhé by jen zařadila nové logo mezi ostaní stejně nudná loga, ze kterých nikdo (snad kromě Beach Soccer Wordlwide) nevyčnívá. Co mě ale v souvislosti s plážovou kopanou zaujalo, byla rychlost a zábava s jakou se hraje, změny pohybu hry, voleje a nůžky, hudba, „beach babes“ a vůbec celá podívaná, jakou plážová kopaná je.

Výsledkem je jednoduché, typografické, ale hravé pohyblivé logo, které je zároveň výrazné a hrdé. Logo a celá vizuální identita je postavena na sportovním písmu Dres od českého typografa Vojtěcha Říhy (www.briefcasetype.com). Barevná paleta vizuální identity je inspirována českou trikolórou a je kontrastní k tradičnímu prostředí, ve kterém se plážová kopaná hraje.

Jsem rád, že se vedení české plážové kopané nezaleklo pro jejich oblast netradičního řešení a doufám, že jim jejich nový vizuální styl pomůže získat víc fanoušků a sponzorů a k jejich zviditelnění ve světě.

Ukázky na 
jansabach.myportfolio.com/beachsoccerczech

 

Jan Dámec, předseda plážového fotbalu:


Jsem velmi rád, že jsme se všichni shodli a padlo jednoznačné rozhodnutí na nový logotyp. Věřím, že s tímto novým vizuálem vybudujeme světovou značku, kterou si náš plážový fotbal zaslouží. Moc děkuji Janu Šabachovi, že se podílel na této nové identitě a věřím, že v budoucnu společně posuneme český plážový fotbal ještě dál. Jak je vidět z návrhů, objevuje se zde mnoho možností, jak s logem pracovat. A to je ten hlavní cíl, být stále v pohybu a rozvíjet se. Proto budeme velmi rádi, když značka osloví, ale také zaujme a přidají se k nám další příznivci tohoto skvělého sportu. Proto přeji plážovému fotbalu co nejvíce úspěchů, kvalitních hráčů a hráček, perfektních funkcionářů a skvělých fanoušků.

Zdroj: http://www.plazovakopana.cz/news/nova-identita-cekeho-plazoveho-fotbalu/

 


Komentáře k článku

11. 5. 2018 12:36 Ondřej Musil (PARAGON)

Rád bych upozornil na moc příjemný rozhovor s Janem Šabachem:
https://www.designportal.cz/jan-sabach/

20. 4. 2018 10:39 nicnovyho

Po dlouhé době jsem zavítal na font.cz a musím říct že jsem rád že takhle povedené práce vznikají v naší zemi. Jen tak dál - více takových :) ať je na co koukat:)

5. 4. 2018 10:22 ...

až na tu kombinaci barev, šlo určitě zvolit lepší odstíny

27. 3. 2018 17:07 Typoadesign.cz_Radim Zahraj

Moc pekne, jen aby to kluci jedni fotbalovi, bafuňáři, taky pouzivali tak jak to bylo navrzeno...a to se bojim, ze drive nebo pozdeji z toho polezou hrozny veci, kdyz to bude roubovat nejaka agentura s detepakem na plakaty, web a dresy...

9. 3. 2018 19:31 David

Vizuál fajn, ale anglicky je to opravud špatně! Koukal jsem na ostatní země a i Slováci to mají v pořádku. Takže buď Beach Soccer Czech Republic nebo Czechia. Už nám takhle dělali ostudu hokejisti, když to měli na dresech obrovským písmem...

9. 3. 2018 04:02 pala

Mně už tenhle vizuál dost otravuje. Je to dobré, ale taaaak nudné.

6. 3. 2018 18:57 * karel *

Jirka má recht, slovosled je divný, škoda... Vizuální styl je pěkný.

6. 3. 2018 10:30 Jirka

Vizuální styl se mi líbí, ale co je to " beach soccer czech"? Smysl to dává jen ve spojení team, juniors či women.

3. 3. 2018 19:44 lh

aplikace vyborne, jen ty narodni dresy jsou divne. Nema cenu tam ten vizual tlacit, kdyz nemuzou byt podle cele identity

2. 3. 2018 23:00 Jan Sabach

Děkuju Věro! :)

2. 3. 2018 21:49 věra marešová

skvělá práce Honzo!

2. 3. 2018 18:24 M

Cool
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.