Font

design

Výběr jazyka

cs / en

 

Model Young Package se po roce vrací v plné síle

Po roční pauze opět startuje mezinárodní soutěž na obalový design, největší soutěž svého druhu na světě. Model Young Package, jejíž hlavní ceremoniál proběhne v Praze, každoročně hostí stovky účastníků z více než 60 zemí světa. Letošním tématem bude jídlo. Registrační formulář 26. ročníku se otevře v lednu. 

Model Young Package se po covidové roční pauze vrací zpět a letos bude vše jen a jen o jídle − nabízí totiž téma “Food Is…” a vyzývá všechny kreativce, aby přišli s řešením problému, jak má vypadat balení jídla hodné 21. století.

Soutěž dříve vyhlašovaná pod názvem Mladý obal, díky své dlouhé historii a velké mezinárodní účasti zaujímá ve světě designu výrazné postavení a pro kreativce funguje také jako celoroční platforma pro sdílení a vzájemnou inspiraci. 

Na výherce čekají ceny v celkové hodnotě 7 300 EUR a pro jednoho i skvělá příležitost v podobě třítýdenní honorované stáže v Inovačním centru firmy Model Group. Dále jsou udělovány speciální ceny, jako Cena předsedy poroty nebo Cena Czechdesign. 

Soutěžní návrhy se přihlašují formou funkčního papírového prototypu v měřítku 1:1 a hodnotí porota složená z odborníků na obalový a grafický design, předsedou poroty je přední český obalový designér Jan Činčera.

 

PODMÍNKY ÚČASTI 

Mezinárodní soutěž Model Young Package má dvě kategorie. Do kategorie Highschools se mohou přihlásit studenti středních a vyšších odborných škol. Druhá kategorie Unlimited je pro studenty vysokých škol a designéry bez omezení věku. 

Soutěžící se registrují pomocí online registračního formuláře na stránkách Model Young Package (https://www.modelgroup.com/cz/cs/spolecnost/model-young-package.html), a poté posílají své prototypy poštou na adresu organizátora soutěže Czechdesign.

Soutěž bude spuštěna v lednu 2022.  Deadline pro zaslání prací je 11. května 2022. 

 

O SOUTĚŽI MODEL YOUNG PACKAGE 

Soutěž Model Young Package nemohla založit povolanější společnost než Model Group. Ta patří k největším evropským výrobcům obalů vůbec a provozuje také několik Inovačních center, kde pod rukama designérů vznikají nové návrhy. Díky její iniciativě funguje soutěž od roku 1996 dodnes. Organizátorem soutěže je pro firmu Model Group od roku 2009 nezávislá odborná organizace Czechdesign.

 

Více informací a kompletní pravidla jsou k nalezení na stránce Model Young Package (https://www.modelgroup.com/cz/cs/spolecnost/model-young-package.html) 


Komentáře k článku

Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.


IGEPA_partnerske dny_Igepa CZ Select_09_2022_banner_font_125x125px


font-banner
UGD logo na vysku-box