Font

design

Výběr jazyka

cs / en

 

Marienbad Film Festival odhalil vizuál čtvrtého ročníku

marienbad_logo_velke

Lázeňské město Mariánské Lázně ožije v posledním prázninovém týdnu již 4. ročníkem Marienbad Film Festivalu. Autorem letošního vizuálu je Jakub Samek.

marienbad_logo_var_B

Vizuál čtvrtého ročníku festivalu doznal výrazné změny. Postaral se o to grafický designér a typograf Jakub Samek, který se nechal inspirovat snímkem Loni v Marienbadu (r. 1961) režiséra Alaina Resnaise. Klenot světové kinematografie podnítil i myšlenku založení festivalu.

 

posters_board

business_cards_board

banner

posters.pdf

 

Explikace Jakuba Samka:

Nová vizuální identita Marienbad Film Festivalu stojí na využití silných grafických motivů a pečlivém kombinování typografických stylů. Rozmanitá písma v neuzavřených kompozicích umožňují lepší práci se (současným i historizujícím) žánrem a výsledným dojmem z jednotlivých aplikací vizuální identity. 

Další součástí vizuálu je všudypřítomná „maska“ – volný systém vrstev, ve kterém se na povrch propisuje logo festivalu. Logo, které je tvořeno volnou řadou trojúhelníkových tvarů, v aplikacích navozuje různé asociace. Někdy působí jako základní grafický element, jindy může připomínat řadu stromů z exteriérových záběrů zahrad ve filmu Loni v Marienbadu.

Vizuál je výrazný a otevřený. Nastavený systém zpřístupňuje svobodnou práci s jednotlivými elementy i pro nadcházející ročníky a pomáhá otevřít novou etapu již zavedeného festivalu. Festivalu, který má ambice proměňovat veřejný prostor k lepšímu i skrze sebevědomou a precizní práci v rámci vlastní propagace.

 

exterier

 

www.marienbadfilmfestival.com

 

Jak se Vám vizuál letošního ročníku líbí?


Komentáře k článku

14. 8. 2019 13:00 borro-mir

Vizuál je super!!! Tak by se měl GD s-tvořit.

25. 7. 2019 10:22 dalibor

Pro mě je Loni v Marienbadu jeden z nejzásadnějších filmů, takže sem rád, že festival dostal grafiku, která mě potěšila. Je to bezva.
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.boxik2020