Font

design

Výběr jazyka

cs / en

 

Marienbad Film Festival odhalil vizuál čtvrtého ročníku

marienbad_logo_velke

Lázeňské město Mariánské Lázně ožije v posledním prázninovém týdnu již 4. ročníkem Marienbad Film Festivalu. Autorem letošního vizuálu je Jakub Samek.

marienbad_logo_var_B

Vizuál čtvrtého ročníku festivalu doznal výrazné změny. Postaral se o to grafický designér a typograf Jakub Samek, který se nechal inspirovat snímkem Loni v Marienbadu (r. 1961) režiséra Alaina Resnaise. Klenot světové kinematografie podnítil i myšlenku založení festivalu.

 

posters_board

business_cards_board

banner

posters.pdf

 

Explikace Jakuba Samka:

Nová vizuální identita Marienbad Film Festivalu stojí na využití silných grafických motivů a pečlivém kombinování typografických stylů. Rozmanitá písma v neuzavřených kompozicích umožňují lepší práci se (současným i historizujícím) žánrem a výsledným dojmem z jednotlivých aplikací vizuální identity. 

Další součástí vizuálu je všudypřítomná „maska“ – volný systém vrstev, ve kterém se na povrch propisuje logo festivalu. Logo, které je tvořeno volnou řadou trojúhelníkových tvarů, v aplikacích navozuje různé asociace. Někdy působí jako základní grafický element, jindy může připomínat řadu stromů z exteriérových záběrů zahrad ve filmu Loni v Marienbadu.

Vizuál je výrazný a otevřený. Nastavený systém zpřístupňuje svobodnou práci s jednotlivými elementy i pro nadcházející ročníky a pomáhá otevřít novou etapu již zavedeného festivalu. Festivalu, který má ambice proměňovat veřejný prostor k lepšímu i skrze sebevědomou a precizní práci v rámci vlastní propagace.

 

exterier

 

www.marienbadfilmfestival.com

 

Jak se Vám vizuál letošního ročníku líbí?


Komentáře k článku

14. 8. 2019 13:00 borro-mir

Vizuál je super!!! Tak by se měl GD s-tvořit.

25. 7. 2019 10:22 dalibor

Pro mě je Loni v Marienbadu jeden z nejzásadnějších filmů, takže sem rád, že festival dostal grafiku, která mě potěšila. Je to bezva.
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box