Font

design

Výběr jazyka

cs / en

 

Little Greta získala dva „designové Oskary“

uvodni-little

Kreativní agentura Little Greta získala dvě ocenění Red Dot za svou práci pro italský aperitiv Amàrico a český cider Kolowrat. Navázala tak na Red Doty z let 2018 a 2019, které vyhrála za práci pro pivovary Jarošov a Primátor.

Red Dot Design Award je mezinárodní cena udělovaná v kategoriích produktový design, design značek a komunikace a designový koncept. Její vznik se datuje do roku 1955. Ročně do klání vstupuje přes 15 000 designů ze 70 zemí. Cenu si odnese zhruba 7 % účastníků. Vítězné práce jsou prezentovány v muzeích Red Dot Design Museums v Německu a Singapuru a v rámci putovní výstavy „Red Dot on Tour“ po celém světě.

„Ač je to letos naše šestá, respektive sedmá mezinárodní cena, Red Dotů si vážíme nejvíc. Často jsou totiž označovány za ‚designového Oskara‘. Minulý ročník jsme kvůli COVID-19 vypustili, a tak jsme letos přihlásili dvě práce – a klaplo to u obou,“ usmívá se jeden z partnerů agentury Tomáš Nedvěd.

 

lahev04

První letošní Red Dot agentura získala za práci pro italského výrobce aperitivu Amàrico. „Zadáním bylo vytvořit nový brand nealkoholického nápoje pro globální trh. Brand měl zachytit italskou lehkost a eleganci i pověstné italské ‚Dolce Vita‘,“ komentuje vznik návrhu Nedvěd.

skica01

skica02  

08     09

11    12

 

 

Druhý Red Dot pak Little Greta získala za práci pro šlechtický rod Kolowratů. Kolowratové hráli od 13. století významnou roli v historii a politice nejen v Čechách, ale i v celé střední Evropě.

01

 

„Maximilian Alexander Kolowrat-Krakowský, současná hlava rodiny, nás pověřil tvorbou nového designu pro klíčový produkt z rodinného portfolia, cider. Koncept jsme postavili na osobě hraběte Alexandera ‚Saschy‘ Josepha Kolowrata-Krakowského, Maximilianova předka. Jako doplňkové vizuální prvky pak byl použit Saschův závodní vůz a také trojlístek, který měl Saschovi přinášet štěstí,“ popisuje tvorbu vítězného designu jeho autor, art director Radek Dostál. Ten stál také za designem Amàrico.

 

06     04

 

Z českých firem získali Red Dot v minulých letech třeba ŠKODA Auto, Ton, mmcité, Tescoma nebo vibrátor Whoop.de.doo designérky Anny Marešové. Little Greta mezi lety 2018 a 2021 získala cekem 23 ocenění v Česku i zahraničí.

 

Více o agentuře Little Greta zde.

 

 

 


Komentáře k článku

2. 9. 2021 22:23 pala

po právu... krásná poctivá práce

25. 8. 2021 07:01 Honza

Připojuji se s gratulací.

25. 8. 2021 00:31 DH

pěkný. gratuluji!
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box