Font

design

Výběr jazyka

cs / en

 

Little Greta rozšiřuje svou sbírku designových cen

oceněná piva

Vítězné tažení ve světových soutěžích, které agentura Little Greta zahájila v minulém roce s designem pro Jarošovský pivovar, pokračuje. Nejaktuálněji získal branding Jarošova šestou cenu, když agentura proměnila nominaci na German Design Award.

Cenu German Design Award uděluje německé Ministerstvo pro hospodářství a technologie od konce šedesátých let 20. století. Každý rok jsou oceněny pouhé jednotky procent z tisíců exponátů z celého světa. Jarošov se tak stal jedním z nejoceňovanějších českých pivních designů poslední doby.

O práci agentury Little Greta pro Jarošovický pivovar jsme psali zde.

 

Primator

Ukázka z designů lahví pivovar Primátor

 

„Když jsme v závěru minulého roku získali Red Dot, asi nejprestižnější světovou cenu za design, říkali jsme si, že to už stačí,“ usmívá se jeden z majitelů Little Grety Tomáš Nedvěd. Agentura proto letos Jarošov nenasadila a začala soutěžit s novým designem pro náchodský pivovar Primátor. Jeho přijetí, alespoň mezi českými pivními fanoušky, přitom nebylo jednoznačné. „Někteří staromilci nám vyčítali, že jsme opustili tradiční pojetí – heraldiku, zdobnost, karmínovou, zelenou, zlatou... Prý jsme navrhli design pro Savo nebo olej. V zahraničí byla odezva lepší. Primátor dodává pivo do 30 zemí a třeba v Itálii nebo v Asii byla zpětná vazba dobrá,“ doplňuje druhý z majitelů Jan Blažek.

Počet cen, který Little Greta za Primátora získala, se prozatím ustálil na pěti. Dvě z nich jsou přitom za video, a to včetně českého Zlatého středníku. Celkově agentura získala dvanáct cen. „Ne všechna ocenění mají stejnou hodnotu – zatímco Content Creator Awards vznikly nedávno a svou prestiž si budují, Red Dot je často označován za ‚designového Oskara‘,“ dodává Nedvěd. Tuto cenu, která vznikla v roce 1955, ročně získají zhruba 4 % soutěžících a v České republice se jí pyšní třeba Škoda nebo TON.

 

Světových soutěží se Little Greta momentálně účastní také s designem pro pivovar Morous. S ním zatím bodovala v britských Muse Awards.

Morous

Design lahve pro pivovar Morous

 

Přehled cen udělených mezi roky 2018 a 2019:

Jarošov
German Design Award
World Beer Awards: Design Gold
World Beer Awards: Czech Republic Winner
A'Design Award
Red Dot Award
IDA Design Award

Primátor
Muse Awards
European Design Award
Zlatý středník
A' Design Award
Content Creator Award

Morous
Muse Awards

Piva_ceny

 

 boxik2020