Font

design

Výběr jazyka

cs / en

 

Designérem roku je Studio Najbrt

Předávání cen Czech Grand Design – špičkoví čeští designéři převzali včera ve Stavovském divadle ocenění Czech Grand Design za loňský rok. Nejvyšší cenu Grand designér roku získalo grafické Studio Najbrt (www.najbrt.cz). Podobu ceny – bílou silikonovou cihličku – navrhl loňský držitel hlavní ceny Jiří Pelcl. Cihlu prý zvolil jako symbol jednoduchosti, stálosti a vzniku.

 
Nejvyšší cena Grand design i Grafický designér roku patří Studiu Najbrt. K jeho triumfu pomohlo například vydání knihy Czech Design 01 nebo nový orientační systém Českých drah. „Byl to pro nás velice důležitý rok. Po dlouhé době jsme zrealizovali naši knížku." prohlásil Aleš Najbrt po získání ceny.
Designérem roku se stal Maxim Velčovský. Porotu oslnil výstavou na Designbloku a uměleckým vedením nábytkářského podniku UP závody. 
  
Oděvním designérem roku 2007 je Denisa Nová se svojí značkou DNB, která byla nominovaná za kolekci podzim/zima 2007/08, za kolekci pro Canon a její způsob prezentace v podobě performance.

Fotografem roku 2007 se stala Anna Mrázek Kovačič za sérii fotografií a módních story pro časopis Dolce Vita. Za snímky pro tento časopis byla nominovaná i loni. Do síně slávy vstoupil průkopník českého skla René Roubíček. Sklářské tvorbě se věnuje už šedesát let. Ceny Czech Grand Design uděluje Akademie designu ČR složená z teoretiků, kurátorů a novinářů, kteří se dlouhodobě věnují designu. Záznam z předávání bude Česká televize vysílat sobotu 16. února na druhém programu.

Zdroj: ČT24


Komentáře k článku

23. 2. 2008 15:07 Michal Wein

Better later, then never: Congratulations!

18. 2. 2008 14:58 Catch

Neni prosim ten zaznam nekde online? O vikendu jsem to prosvihnul :-(
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box