Font

design

Výběr jazyka

cs / en

 

Český badminton s novou vizuální identitou

na homepage

Český badmintonový svaz před časem představil novou vizuální identitu. Nové logo pracuje se symbolem badmintonového míčku a zároveň si hraje se slovem „bad“, které je v anglickém jazyce výrazem pro „špatný“, „zlý“ či „zlobivý“. Autorem je Triple Bang Agency.

 

GM_badminton_4

Snímek obrazovky 2021-03-18 v 13.58.49

 

„Smyslem je zaujmout logem a identitou, která začne vytvářet příběhy. Zažívají jich při badmintonu mnoho nejenom profesionálové, ale také rekreační hráči, jejichž počet u nás raketově roste,“ popisuje Petr Koukal, předseda Českého badmintonového svazu, záměr nové vizuální identity.

Logo pracuje příhodně s tvarem badmintonového míčku a slovem „bad“, které v překladu z angličtiny znamená zlobivý. „Tvořit identitu pro jakýkoliv sport je něco výjimečného a zároveň se za tím skrývá velká zodpovědnost. Nechtěli jsme používat notoricky známé státní symboly, jakými jsou lev a vlajka. Unikátním prvkem badmintonu je míček, který se nám podařilo s lehkostí a minimalisticky složit ze slova bad, což do symboliky vnáší emoce a celé identitě dává rošťácký názor,“ komentuje rebranding Pavel Čada, art director studia Triple Bang.

Při tvorbě loga bylo nutné myslet i na to, že se objeví při mezinárodních turnajích; zároveň musí držet krok s trendy, aby zaujalo mládež a především, aby se dalo zpracovávat pro veškeré tiskové materiály, předměty nebo týmové oblečení. „Hledali jsme identitu, která bude trochu drzá, hravá a dynamická – stejně jako badminton. Dalším cílem bylo, abychom logem zaujali stávající a především potenciální nové hráče badmintonu,” říká Petr Koukal, předseda svazu Českého badmintonu.

 

knihy

holky

badminton_2

triko

 

Zdroj a více zde, zde a tady.

 

Jak se vám nová identita  českého badmintonu líbí?

 


Komentáře k článku

31. 3. 2021 23:25 Big

Super změna, dříve to vypadalo spíš jako nějaký megafon

31. 3. 2021 23:22 Slow

Pěkné, vtipné, až na ten bad apostrof

19. 3. 2021 13:03 * Karel *

Na první pohled se mi to líbí, na druhý pohled by to mohlo být v některých věcech konzistentnější. Nelíbí se mi ten obrácený apostrof na trikách, což by naznačovalo určitou typografickou neprofesionalitu. I přesto mám z toho celkový pocit pozitivní.
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box