Font

design

Výběr jazyka

cs / en

 

Bubliny pro Region Stuttgart

V Německu se objevila nová identita vycházející ze symbolu S, který funguje zároveň jako dvě bubliny, které se v aplikacích vyplňují textem nebo fotografiemi. Na podobném principu funguje i značka České republiky…

 

Značka ČR byla kritizována za nedostatečnou vizuální identifikaci známých symbolů ČR (vlajka, barevnost, znak). U Stuttgartu se dvě bubliny vysvětlují i jako počáteční písmeno, což jim dodává žádoucí druhý význam.

Zdroj: designtagebuch.de


Jak vnímáte srovnání obou identit těchto územních celků vy?


Komentáře k článku

12. 7. 2011 13:51 Robert

Pro město rozhodně dobrý koncept. Pro republiku už ne. Navíc tady na rozdíl od nepoužívané značky ČR je i ten symbol S jako první písmeno názvu. Vytkl bych jen ten tvar bublin a celkově trochu je to trochu mdlé, to zase vizuální podoba od Side2 byla lepší. Celkově bych řekl, že vizuální styl města může fungovat na mnohem volnějším konceptu, než vizuální styl státu. Něco jako městský heraldický znak, vlajku nebo barvy města většina lidí vůbec nezná, zatímco státní symboly jsou vždy všeobecně známé. Viděl jsem spoustu značek měst, které vůbec nesouvisí se znakem nebo vlajkou města, ale ještě jsem neviděl státní nebo turistické logo, které by alespoň historickou barevnost státu nerespektovalo. Navíc netradiční koncept vyžaduje z marketingového hlediska mnohem masovější nasazení než je tomu u tradičního konzervativního stylu. Sada městských brožur a letáků vedle sebe snese neobvyklý koncept, jeden bilboard v zahraničí s bublinou a nápisem přijeďte do Česka už nefunguje.
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.


bold_font_teaser_gif_125x125


font-banner
UGD logo na vysku-box