Font

design

Výběr jazyka

cs / en

 

Book in Progress 4: soutěžte o realizaci vaší knihy

FB propagace 1200x444

Čtvrtý ročník soutěže Book in Progress o realizaci vaší knihy s celodenní konferencí o tvorbě knih je zahájen. Připravte ve 20 slidech prezentaci o vás a vašem projektu, která přesvědčí odbornou porotu, že jste to pravě vy, kdo si zaslouží podporu a místo mezi 10 nejlepšími ve finálovém kole soutěže během konference dne 28. 11. 2022. Přihlášky jednoho či více projektů lze vyplňovat na stránkách soutěže https://bip.dipozitiv.cz do 31. října 2022.

Tři nejlepší soutěžící získají pro svůj projekt luxusní papír PERGRAPHICA® dle vlastního výběru a absolutní vítěz také kompletní tisk v tiskárně QUATRO PRINT. Přihlásit je možné jakýkoliv knižní projekt se zajímavým grafickým zpracováním i tématem, ať už se jedná o autorské knihy, komiksové příběhy, fotografické nebo dětské knížky, katalogy a jiné publikace.

Soutěž již v minulých letech pomohla z počítačů do knihoven několika tištěným svazkům. Některé z nich byly oceněny nebo nominovány v rámci českých designérských soutěží Czech Grand Design nebo Nejkrásnější česká kniha roku.

Mezi nimi byl ilustrovaný komiks Spiritistky nebo básnická sbírka Starý lev a mladá opice. Díky soutěži vyšla i komiksová sbírka B jako Běžec ilustrátora Jindřicha Janíčka či publikace o české progresivní scéně Model 10 galerie Berlínskej model. Letošní rok se očekává vydání výherců posledního ročníku. Těšit se tak můžete na Riding The Beast of Europe autora Jana Glína, jenž popisuje svoji cestu nákladním vlakem napříč Evropou. Dále pak na knihu Pohľad zdola od Veroniky Kurcinové, která přibližuje autorčin život s výškou necelých 130 cm. Loňské třetí místo obsadila kniha haenke the book zabývající se vztahem lidí k přírodě, hlavně k té, kterou si lidé pěstují doma. 

Více informací naleznete na webu soutěže: bip.dipozitiv.cz


Komentáře k článku

Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box