Font

design

Výběr jazyka

cs / en

 

Book in Progress 3 zná své vítěze

Jan Glín_Stránka_10

Třetí ročník soutěže Book in Progress byl pro porotu opravdu náročný. Do finálového kola postoupily skvělé knihy a každá z nich by si zasloužila podporu. Rozmanitost témat, koncepcí a kvalita zpracování soutěžních knih byly na tak vysoké úrovni, že překvapily i samotné porotce. Nicméně absolutní vítěz mohl být jen jeden. Stal se jím Jan Glín se svou fotograficky-dokumentární publikací „Riding The Beast of Europe“.

Ve vítězné knize dokumentuje své cestování Evropou na nákladních vlacích (jeho finálová prezentace zde). Pro svoji knihu vyhrál 1,5 tuny papíru PERGRAPHICA® dle svého výběru a poukaz na tisk v hodnotě 150.000 Kč v tiskárně Quatro Print.

Pro další dvě místa v soutěži byla připravená cena v podobě půl tuny papíru. Druhé místo obsadila Veronika Kurcinová se svým projektem „Pohľad zdola“ (její prezentace zde) a třetí místo pak získala Saša Střelcová s „haenke the book“ (její prezentace zde).

V odborné porotě soutěže Book in Progress 2021 zasedli letos mnohonásobné výherkyně Nejkrásnější knihy ČR Zuzana Lednická a Adéla Svobodová, raper a výtvarník Vladimír 518 a ze zástupců nakladatelů Jakub Sedláček (nakladatelství Paseka) a Michaela Hečková (redakční rada IPR Praha).

Finálové kolo soutěže se uskutečnilo 29. listopadu v prostorách pražského CAMPu (Centrum Architektury a Městského Plánování) a bylo doplněno celodenní konferencí na téma knih za účasti  hvězd české designérské scény. Celý den byl vysílán živě a pokud jste jej nestihli, máte možnost se na konferenci a finále podívat zpětně: https://youtu.be/re4ZGyLDEEs?t=113.

 

Více informací naleznete na webu soutěže: bip.dipozitiv.cz.


Komentáře k článku

Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.


IGEPA_partnerske dny_Igepa CZ Select_09_2022_banner_font_125x125px


font-banner
UGD logo na vysku-box