Font

design

Výběr jazyka

cs / en

 

Billie Jean King Cup

na homepage2

Český výběr tenistek vstoupí dnes do bojů o Pohár Billie Jean Kingové utkáním s Německem. Cestu k pořádání finálového turnaje mistrovství světa ženských tenisových družstev v Praze otevřel triumf Barbory Krejčíkové na antukovém Roland Garros. Ta je i tváří letošního ročníku. Jak vznikla identita tohoto loni vzniklého turnaje?

 

BJKC1

Junior-Billie-Jean-King-Cup_dtb_global

BJKCup_21

BJKCup_27

BJKCup_26

BJKCup_18

BJKCup_35

BJKCup_19

BJKCup_33

BJKCup_34

BJKCup_20

BJKCup_36

 

Mezinárodní tenisová federace požádala londýnskou agenturu TwelfthMan v roce 2020, aby pracovala na přejmenování a nové identitě – z Fed Cupu na Billie Jean King Cup. Je to poprvé, kdy byla globální týmová soutěž tohoto rozsahu pojmenována po ženě – mezník v ženském sportu.

Značka turnaje Billie Jean King Cup je živá, progresivní a sebevědomá – stejně jako samotná Billie Jean Kingová.

Zdroj a více zde.

 

BJKCup_04

BJKCup_09

BJKCup_11

BJKCup_15

 

Hlavním písmem pro logo a titulky je BW Gradual od typografa Alberto Romanose, které bylo individuálně upraveno pro větší atraktivitu a efekt. V komunikaci jej pak doplňuje další písmo vytvořené konkrétně pro tento turnaj – grotesk BJK Cup Sans.

O písmu více zde.

 

 

prague2021

 

O Pohár Billie Jean Kingové se v české metropoli bude hrát 1. až 6. listopadu a pro prezidenta Českého tenisového svazu Iva Kaderku se jedná o naplnění snu, s kterým ani nepočítal.

 

Webové stránky turnaje naleznete zde.

 

Jak se vám identita turnaje líbí? A jak podle vás dopadnou naše holky? :)


Komentáře k článku

1. 11. 2021 17:40 Martin Štoček

Na první pohled to vypadá příjemně a povedeně. Nicméně se nemohu zbavit dojmu, že podobný template či styl najdete v několika variantách na Shutterstocku nebo je to podobné například Telly. Hlavní font mi k celému konceptu vůbec nesedí a v ostatních materiálech se tluče s doplňkovým.
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box