Font

archiv

Výběr jazyka

cs / en

 

Výstava Studia Najbrt v Plzni

 

snb_logo

Zajeďte si do Plzně − v Západočeské galerii v Plzni si můžete od 11. září do 3. listopadu vychutnat tvorbu nejznámějšího českého grafického studia.

Výstava více než padesáti návrhů sleduje tvorbu studia od Najbrtových počátků v 80. letech přes art direkci časopisů Reflex a Raut až po zmnožení jeho autorské identity po roce 1994 a postupné prosazování nástupnických přístupů Lednické nebo Marka Pistory. Rekapituluje základní práce, typy problémů a vizuální a organizační principy – výtvarné inspirace, autorská písma, vstřícnost k vysokému i nízkému, týmové prostředí a otevřenou spolupráci s fotografy, ilustrátory a dalšími profesemi. Spolu s nimi připomíná také Najbrtovu roli performera s divadlem Sklep, Tros Sketos nebo dvojicí Thomas & Ruhller.

Některé z prací zlidověly nebo nabraly společenský rozměr nad rámec zadání. Instalace proto vystoupila ze stěn do prostoru a základem výstavy se stal standardizovaný formát bílého trička. Výstava tak nestaví diváka jen před problém grafického řešení, důvtipné vizuální zkratky, kompozice nebo stylu, ale taky před otázku rostoucí důležitosti designu pro jedince i společnost a otázku zda by tohle chtěl nosit na hrudi, na ulici nebo třeba jen coby noční košili.“

Michal Nanoru

plakát

11. 09. – 03. 11. 2019
Západočeská galerie v Plzni, výstavní síň „13“
Autor: Michal Nanoru
Kurátor: Petra Kočová

 


Komentáře k článku

16. 9. 2019 14:02 Mojmi

Tady ma niekto rad American Apparel
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box